Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Wodzisławska pralnia ze srebrnym medalem

14.09.2018 06:50 | 3 komentarze | mak

Zakład Aktywności Zawodowej "Zakład Usług Pralniczych" w Wodzisławiu Śląskim, zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami, zajął drugie miejsce i otrzymał srebrny medal w kolejnej edycji konkursu "Lodołamacze".

Wodzisławska pralnia ze srebrnym medalem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już od 13 lat Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych nagradza pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy na ich rzecz. "Lodołamacze" są przyznawane osobom prywatnym, firmom i organizacjom, które angażują się w pomoc i wsparcie osób niepełnosprawnych.

Tegoroczny sukces wodzisławskiej pralni w konkursie jest już piątym na koncie zakładu. W środę (5 września) we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala, podczas której zaprezentowano laureatów dolnośląskiej, lubuskiej, opolskiej i śląskiej edycji konkursu w kilku kategoriach: "Zatrudnienie chronione", "Otwarty rynek pracy", "Instytucja", "Przyjazna przestrzeń", "Zdrowa ifrma" oraz "Dziennikarz bez barier".

W kategorii "Zakład pracy chronionej" drugie miejsce zajął Zakład Aktywności Zawodowej z Wodzisławia Śląskiego. Pierwsze miejsce zdobył Szprotawski Zakład Aktywności Zawodowej ze Szprotawy, a trzecie miejsce Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej z Bytomia. Z kolei wyróżnienie powędrowało do Społecznej Firmy "Siedlisko" prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Siedlisko" ze Staniszcza Wielkiego.

- Biorąc pod uwagę, że zostaliśmy docenieni spośród tak wielu zakładów z aż 4 województw, to dla nas wielkie wyróżnienie. Potwierdza to tylko, że kierunek, który obraliśmy, jest właściwy i zapewne jeszcze bardziej zmobilizuje nas do dalszych działań. Wielkie podziękowania dla Kapituły Konkursu "Lodołamacze" za to wyróżnienie oraz dla pracowników pralni za ich codzienną postawę i zaangażowanie, które przyczyniło się do tego sukcesu – mówi Dezyderiusz Szwagrzak, dyrektor ZAZ-u.