Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Patrol

Złodziej wyniósł plecak pełen czekolady

07.09.2018 10:10 | 0 komentarzy | acz

Ponad 40 czekolad padło łupem 28-letniego złodzieja, który 5 września okradł w Żorach dwie popularne sieciówki. Na nagraniu z monitoringu rozpoznali go interweniujący policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę chwilę po drugim ze zgłoszeń.

Złodziej wyniósł plecak pełen czekolady
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie o kradzieży dotarło do oficera dyżurnego tuż przed godziną 17.00. Kiedy policjanci udali się na miejsce okazało się, że chwilę wcześniej ze sklepu wyszedł złodziej, który ukradł 12 czekolad i plecak.

Do drugiej kradzieży doszło natomiast ok. 21.00. W tym przypadku łupem tego samego mężczyzny padło aż 31 tabliczek czekolady. Monitoring zarejestrował sprawcę, a tego bez problemu rozpoznali policjanci. Okazało się też, że złodziej miał pomocnika, który po 21.00 pomógł mu wyjść ze sklepu otwierając wejściowe, automatyczne drzwi.

Sprawca i jego wspólnik ostatecznie zostali zatrzymani po drugiej interwencji. Mieli przy sobie dwie tabliczki czekolady, która wbrew powszechnej opini nie poprawi im teraz nastroju a pociągnie za sobą gorzkie konsekwencje.