Piątek, 19 lipca 2024

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2018 (część 1)

06.09.2018 19:00 | 0 komentarzy | (ak)

Zespoły naszego regionu w letnim okienku transferowym dokonały wielu zmian kadrowych. Na początku informujemy o „przetasowaniach” w drużynach z wyższych klas rozgrywkowych.

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2018 (część 1)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klasa okręgowa – gr. 2

KS Naprzód Rydułtowy

Przybyli: Daniel Szkuta (Naprzód Syrynia), Sebastian Margeciok, Adrian Folmert i Łukasz Wolski (Naprzód Zawada), Łukasz Pozimski (Płomień Kobyla), Dawid Groborz, Kacper Gryboś, Mateusz Kubiniok i Kamil Mucha (z drużyny juniorów).

Ubyli: Kamil Elias (Dąb Gaszowice), Sebastian Pielczyk, Mateusz Kołodziejczyk i Dawid Klima (Czarni Nowa Wieś), Krzysztof Seemann (Lyski).

LKS Zameczek Czernica

Przybyli: Paweł Polak (Unia Turza Śląska), Dawid Fugiel (Krzyżanowice), Kamil Smal (Odra Wodzisław Śląski), Szymon Uliarczyk (Forteca Świerklany), Daniel Gojny (Polonia Marklowice), Daniel Burzyński (Czarni Gorzyce), Przemysław Warło (Wypoczynek Buków), Radosław Olszyna (Pstrążna), Patryk Łanoszka i Wojciech Holona (z drużyny juniorów).

Ubyli: Paweł Sękowski (Płomień Połomia), Patryk Dudziński (Odra Wodzisław Śląski), Adam Jachimowicz (Tworków), Dawid Wieczorek (Czarni Nowa Wieś), Adrian Choroba (Szczerbice), Oskar Jasiak (nie wznowił treningów).

LKS Unia Książenice

Przybyli: Jakub Gnyp i Łukasz Michalski (Dąb Gaszowice), Bartosz Kutypa (Concordia Knurów), Patryk Słaboń (MKS Concordia Knurów).

Ubyli: Maciej Stopa i Rafał Adamkowski (Czerwionka), Bartosz Smołka (Pierwszy Chwałowice), Przemysław Kośmider (Jedność Jejkowice), Marek Holona (Radziejów-Popielów), Marcin Kołodziejczyk (Górnik Boguszowice), Marcin Kołodziejczyk (kontuzja).

MKS Czerwionka

Przybyli: Piotr Bysiec i Mateusz Mazur (Decor Bełk), Mariusz Reguła i Szymon Jezierski (Dąb Gaszowice), Maciej Stopa i Rafał Adamkowski (Unia Książenice), Paweł Wilczewski (Beskid Skoczów), Wojciech Liszka (wolny zawodnik).

Ubyli: Robert Domżoł (Dąb Dębieńsko), Adam Stanek (kontuzja), Piotr Stanek (nie wznowił treningów).

GKS Pierwszy Chwałowice

Przybyli: Bartosz Smołka (Unia Książenice), Andrzej Skrocki (Pruchna), Dawid Nieszporek (Lyski).

Ubyli: Dawid Piszczek (Płomień Połomia), Łukasz Baron (nie wznowił treningów).

KS Rymer Rybnik

Przybyli: Szymon Plewka i Miłosz Sierny (Unia Turza Śląska), Kacper Powiecko (Radziejów-Popielów), Krzysztof Sierny (Grabownia-Golejów).

Ubyli: Rafał Herda (Polonia Łaziska), Mateusz Forajter (Polonia Niewiadom), Tymoteusz Woźniak (nie wznowił treningów).

KS ROW 1964 Rybnik II

Przybyli: Rafał Mitura (trener), Mateusz Rymkiewicz (Radziejów-Popielów), Alan Sadowski (Górnika Zabrze – z drużyny juniorów), Jakub Filipiak, Patryk Figas, Kacper Gros, Maciej Kłosek, Jakub Koch, Mateusz Kokot, Patryk Kuźniewski, Szymon Michalski, Aleksander Nagórka, Tomasz Sawoszczuk, Paweł Siwaszczyk, Wiktor Skowronek, Marcin Skupień, Bartosz Szary, Marcel Winczura, Jakub Wojak, Franciszek Zynek (z drużyny juniorów).

Ubyli: Mateusz Kurc (trener), Daniel Zawiślak i Aleksander Pięta (Płomień Połomia), Damian Mnochy (Wilki Wilcza), Dominik Szymura (Silesia Lubomia), Marek Tomas (Zuch Orzepowice), Michał Wróblewski, Mateusz Hulin i Łukasz Markiewicz (Szczerbice), Daniel Janosz (Pstrążna).


Klasa okręgowa – gr. 3

KS Unia Turza Śląska

Przybyli: Kamil Główka (Gieksa Katowice), Oskar Stanik (Gwarek Tarnowskie Góry), Bartosz Suszek (Polonia Łaziska Górne), Robert Maryniok (Przemsza Siewierz), Gabriel Szkatuła (Przyszłość Rogów), Jan Krupiński (Krzyżanowice).

Ubyli: Piotr Trąd (Pniówek Pawłowice), Krzysztof Suchecki (Stal Brzeg), Sławomir Musiolik (Bytomski Sport), Marcin Zarychta (Czechowice-Dziedzice), Krystian Dudała (Górnik Piaski), Paweł Polak (Zameczek Czernica), Marcin Musioł i Piotr Szymiczek (Odra Wodzisław Śląski), Szymon Plewka i Miłosz Sierny (Rymer Rybnik), Piotr Paś (nie wznowił treningów).

LKS Silesia Lubomia

Przybyli: Piotr Hauder (trener), Szymon Gałecki (Unia Racibórz), Dawid Nepelski (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Wojciech Chłapek (Czarni Gorzyce), Dominik Szymura (ROW Rybnik II), Błażej Dzierżawa (Raszczyce), Szymon Kowacz (Naprzód Zawada), Patryk Kustos (Strzelec Rzuchów), Mateusz Adamczyk (wolny zawodnik).

Ubyli: Mateusz Galikowski (trener), Maciej Kocztorz (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Wojciech Matuszek i Kamil Cieślik (Płomień Kobyla), Mateusz Szczotok (nie wznowił treningów).

KS Kornowac

Przybyli: Marek Pawlus (Rafako Racibórz), Dawid Wałach (Odra Nieboczowy), Jakub Gatnar, Dominik Maciaszek i Mateusz Niestrój (z drużyny juniorów).

Ubyli: Marcin Pochcioł (Polonia Marklowice), Jerzy Chrobok (kontuzja), Sławomir Pytlik i Marek Pawełek (nie wznowili treningów).

LKS 1908 Nędza

Przybyli: Marek Prusicki (Unia Racibórz), Patryk Knura (Kobyla), Tomasz Tiebler (Raszczyce), Nathan Przybyła (Studzienna), Robert Doleżałek (Śląsk Reńska Wieś), Mateusz Rabiej i Paweł Dziambitski (wolni zawodnicy).

Ubyli: Jakub Kazaniecki (Raszczyce), Artur Tecler (Jedność Jejkowice), Mateusz Skwirut (nie wznowił treningów).

KS Rafako Racibórz

Przybyli: Mateusz Trzęsiński (Unia Racibórz), Dominik Siedlaczek (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Dawid Chluba (wolny zawodnik), Marcin Kramarczyk i Filip Brzostek (z drużyny juniorów).

Ubyli: Marek Pawlus (Kornowac), Łukasz Haras (Pawłów), Piotr Cerkowniak (kontuzja), Szymon Tiebler i Michał Masłakow (nie wznowili treningów).

KS Naprzód Borucin

Przybyli: Jacek Trzeciak (Zgoda Zawada Książęca), Paweł Biedroń (Odra Centrum Wodzisław Śląski – z drużyny juniorów).

Ubyli: Rafał Haras (Unia Racibórz), Przemysław Ekiert (Tworków), Jacek Selera (Kietrz), Patryk Pundyk i Kamil Pundyk (Spartak Chuchelná), Karol Grabiec (Górnik Pszów), Rafał Koczy (Jedność Jejkowice), Dawid Węgrzyn (Markowice), Tomasz Wyrobek (kontuzja).

LKS Krzyżanowice

Przybyli: Mateusz Kühn i Radosław Minta (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Marcin Bednarek (Pruchna), Michał Gabor (Chałupki), Adam Burakiewicz (Naprzód Zawada), Kamil Cimała (Owsiszcze), Bartłomiej Pawłowski (Odra Centrum Wodzisław Śląski – z drużyny juniorów), Marcin Bozigórski (z drużyny juniorów).

Ubyli: Łukasz Staniek (Forteca Świerklany), Jan Krupiński (Unia Turza Śląska), Dawid Fugiel (Zameczek Czernica), Piotr Dudek (Spójnia Zebrzydowice), Roman Bindacz, Paweł Chojak i Wojciech Klimek (Chałupki), Łukasz Mura (nie wznowił treningów).

LKS Naprzód 32 Syrynia

Przybyli: Mateusz Sowa (Płomień Kobyla), Robert Dryja (wolny zawodnik).

Ubyli: Daniel Szkuta (Naprzód Rydułtowy), Mateusz Jabłonka (Radziejów-Popielów), Seweryn Świerczek (Naprzód Zawada), Grzegorz Makarski (Zuch Orzepowice), Robert Szczecina i Szymon Nachlik (Wypoczynek Buków).

KS Czarni Gorzyce

Przybyli: Beniamin Jastrzębowski, Kamil Kucharski, Adrian Suchanek, Tomasz Kukla, Paweł Wojtala (Przyszłość Rogów), Tomasz Kunatowski (Górnik Radlin), Mateusz Mrozek (Dąb Gaszowice II), Adam Zielonka (Wypoczynek Buków), Rafał Grzybek (Ruch Bolesław), Dominik Zganiacz (wznowił treningi).

Ubyli: Daniel Burzyński (Zameczek Czernica), Wojciech Chłapek (Silesia Lubomia), Dawid Juzek (Przyszłość Rogów), Dawid Broda (Górnik Pszów), Bartosz Ochyj (Czarni Nowa Wieś), Łukasz Strzelecki (Wypoczynek Buków), Marek Mnich (Odra Nieboczowy), Dawid Siedlaczek (nie wznowił treningów).

APN Odra Wodzisław Śląski

Przybyli: Ryszard Wieczorek (trener), Alexander Turkson (Golden State Force), Mariusz Zganiacz (ROW Rybnik), Jarosław Wieczorek (Ruch Zdzieszowice), Patryk Antończak (Pniówek Pawłowice), Piotr Kolasa (Puszcza Niepołomice), Adam Niemyjski (Broń Radom), Marcin Musioł i Piotr Szymiczek (Unia Turza Śląska), Patryk Dudziński (Zameczek Czernica), Jakub Białas (Przyszłość Rogów), Piotr Zieliński i Kamil Iskin (Raszyn), Błażej Szczepanek (Progres Kraków), Maciej Kacperski (SMS Łódź), Dawid Czorniczek i Mateusz Kasprzyk (Piast Gliwice – z drużyny juniorów), Kacper Malinowski (Cracovia Kraków – z drużyny juniorów).

Ubyli: Tomasz Włoka (trener), Kamil Smal (Zameczek Czernica), Szymon Zbieszczyk, Łukasz Obrębski i Denis Firla (Wicher Wilchwy), Marcin Paszek (Drama Zbrosławice), Michał Gaszka (Śląsk Łubniany), Arkadiusz Ślesiński (Łabędy), Kamil Rogalski (Żórawina).

LKS Naprzód Czyżowice

Przybyli: Zdzisław Marszolik (trener), Mateusz Buko (Przyszłość Rogów), Krzysztof Stelmaszek (wznowił treningi), Radosław Grabarczyk (z drużyny juniorów).

Ubyli: Antoni Jeleń (trener), Denis Waś (Przyszłość Rogów).

KS Przyszłość Rogów

Przybyli: Radosław Ciuberek (trener), Dawid Juzek (Czarni Gorzyce), Denis Waś (Naprzód Czyżowice), Mateusz Bugla i Krystian Prusowski (Naprzód Zawada), Mateusz Pietrasz (Chałupki), Szymon Kędzia, Kamil Mucha, Adam Polak, Grzegorz Polak i Kamil Zychma (Wypoczynek Buków), Wojciech Konopek i Piotr Sitek (Unia Turza Śląska II), Dorian Leśniewski i Karol Winkler (Odra Centrum Wodzisław Śląski – z drużyny juniorów), Bartosz Bugla, Paweł Mrozek i Joachim Waszek (wznowili treningi).

Ubyli: Tomasz Sosna (trener), Beniamin Jastrzębowski, Kamil Kucharski, Adrian Suchanek, Tomasz Kukla, Paweł Wojtala (Czarni Gorzyce), Gabriel Szkatuła (Unia Turza Śląska), Jakub Białas (Odra Wodzisław Śląski), Mateusz Buko (Naprzód Czyżowice), Jarosław Pawelec (Polonia Marklowice), Robert Szymiczek (Radziejów-Popielów), Mateusz Sosna i Łukasz Szkatuła (Polonia Łaziska), Sebastian Jaszczak (Płomień Kobyla), Arkadiusz Janeta (nie wznowił treningów).

LKS Forteca Świerklany

Przybyli: Łukasz Staniek (Krzyżanowice), Kamil Gorzała (Jawiszowice), Kacper Szweda (Odra Centrum Wodzisław Śląski – z drużyny juniorów), Mikołaj Blaut (z drużyny rezerw).

Ubyli: Robert Lapczyk (Wisła), Szymon Uliarczyk (Zameczek Czernica), Łukasz Mura (Krzyżanowice), Krzysztof Janowicz i Szymon Pękała (nie wznowili treningów).

KS Polonia Marklowice

Przybyli: Marcin Plura (Płomień Połomia), Jarosław Pawelec (Przyszłość Rogów), Marcin Pochcioł (Kornowac), Andrzej Błatoń (Czarni Nowa Wieś), Jarosław Tokarczyk (Naprzód Zawada), Damian Krzyżak (Radziejów-Popielów), Robert Peterko (Płomień Ochojec), Kamil Komraus (Orzeł Jankowice), Paweł Parzych (wolny zawodnik).

Ubyli: Daniel Gojny (Zameczek Czernica), Paweł Hojka (Polonia Łaziska), Michał Gwioździk (kontuzja).

LKS Gwiazda Skrzyszów

Przybyli: Paweł Mołdrzyk (Śląsk Łubniany), Robert Stabla, Jakub Sikora i Dawid Politowicz (Wicher Wilchwy), Jacek Porwoł (Wypoczynek Buków).

Ubyli: Łukasz Wuwer (Naprzód Zawada), Dawid Kuźdub (Polonia Łaziska), Paweł Lajda (nie wznowił treningów).

LKS Granica Ruptawa

Przybyli: Mateusz Drzazga, Wiktor Kapturski i Krzysztof Konopacki (GKS Jastrzębie), Kamil Duda (Naprzód Zawada), Jakub Kroczek (Strażak Pielgrzymowice), Filip Szczepanik (Morcinek Kaczyce), Paweł Sobel (Wisła Strumień), Daniel Zielonka (Krupiński Suszec), Tymoteusz Lewandowski (UKS Warszowice).

Ubyli: Bartosz Wojtków (Wisła Strumień), Adam Śmigielski, Szymon Ejankowski, Kamil Foltyn, Kamil Trzaskoma, Damian Gabrysiak i Kacper Szadkowski (Strażak Pielgrzymowice), Patryk Mgłosiek (Żar Szeroka), Dawid Łaski i Michał Parchański (Gołkowice), Mateusz Ciebiada i Jakub Kaj (Zryw Jastrzębie-Bzie).


Uwaga! W przyszłym tygodniu ukaże się KARUZELA TRANSFEROWA – część 2, która zawierać będzie zmiany kadrowe drużyn grających w raciborskiej i rybnickiej A klasie.