Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Tuż przed dożynkami chcieli zamknąć drogę

04.09.2018 19:20 | 0 komentarzy | mak

Fragment drogi powiatowej Syrynia – Rogów miał być zamknięty z powodu remontu mostu już od 6 września (czwartek). Plany zostały zmienione. Interweniowały w tej sprawie władze gminy Lubomia. Zamknięcie drogi przed weekendem oznaczałoby spore utrudnienia dla uczestników dożynek. Remont mostu zacznie się więc w poniedziałek.

Tuż przed dożynkami chcieli zamknąć drogę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W najbliższy weekend na terenie gminy Lubomia odbędą się dwa ważne wydarzenia. 8 września (sobota) do Nieboczów przyjedzie arcybiskup Wiktor Skworc i poświęci nowy kościół oraz budynki na terenie wsi. Z kolei 9 września (niedzielę) zaplanowano huczne dożynki oraz koncert zespołu Perfect, na który - jak można przypuszczać - wybiorą się nie tylko mieszkańcy gminy, ale i okolicznych miejscowości.

Zamknięcie fragmentu drogi powiatowej Syrynia – Rogów (ul. Raciborska) jeszcze przed weekendem wiązałoby się z dużymi utrudnieniami dla zmotoryzowanych uczestników dożynek i poświęcenia wsi. Władze Lubomi postanowiły więc interweniować. Zaapelowały o przesunięcie terminu zamknięcia drogi. To się udało, na zmianę terminu zgodził się również wykonawca.

Ulica Raciborska w Syryni zostanie zamknięta od poniedziałku (10 września).

Przypomnijmy, że powodem jest przebudowa obiektu mostowego na potoku Syrynka. Wtedy też ulegnie zmianie trasa autobusów PKS linii 31 i 40, które będą kursować przez Nieboczowy.

Prace związane z remontem mostu prowadzone będą w rejonie siedziby Powiatowego Zarządu Dróg, niedaleko skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 936 (ulica Bukowska) w Syryni. Przebudowa polegać będzie na wzmocnieniu i poszerzeniu istniejącej konstrukcji nośnej mostu, naprawie przyczółków oraz wykonaniu nowych murów oporowych. Prace te pozwolą na podniesienie nośności obiektu oraz wydzielenie w jego przekroju chodników.

Z powodu remontu mostu wyznaczono lokalne objazdy pomiędzy Gorzycami a Lubomią przez Odrę oraz Olzę. Zarząd drogi zaleca jednak dojazd do autostrady A1 w Gorzyczkach i tranzyt do Raciborza drogą wojewódzką 933 przez Wodzisław Śląski i Pszów.

W związku z zamknięciem konieczna będzie także zmiana przebiegu powiatowej komunikacji. Autobusy PKS linii 31 relacji Wodzisław Śląski – Lubomia przez Czyżowice, Rogów oraz linii 40 Wodzisław Śląski – Racibórz przez Gorzyce, Bluszczów, Lubomię będą kursować do odwołania przez Nieboczowy z pominięciem przystanku Syrynia Bukowska skrzyżowanie.

Przywrócenie ruchu na moście przewidywane jest w połowie listopada.