Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Radny Wacławczyk: Nie ma znaku równości pomiędzy interesem starostwa, a pana starosty

28.08.2018 09:42 | 5 komentarzy | mad

Nie wyobrażam sobie, że kiedykolwiek będzie się to powtarzało, że pan starosta, czyjś szef, przywołuje do porządku radnego, powołując się na swoje zwierzchnictwo na tle służbowym – mówił wczoraj (27.08) na sesji powiatu radny Dawid Wacławczyk.

Radny Wacławczyk: Nie ma znaku równości pomiędzy interesem starostwa, a pana starosty
Dawid Wacławczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny nawiązywał do wypowiedzi starosty podczas ostatniej Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego w Urzędzie Miasta Racibórz, podczas której omawiano niedoszły remont drogi Kościuszki-Łąkowa. Wówczas do dyskusji dołączyła radna Anna Szukalska, którą ciekawiło, kiedy złożono kompletną dokumentację u wojewody śląskiego. Wystąpienie zdenerwowało starostę Ryszarda Winiarskiego, przypomniał, że jest jego pracownicą (pełni funkcję Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów) i mogła przyjść do niego by porozmawiać zamiast odpytywać na komisji. - Pani powinna mi pomagać, pracuje pani na opinię powiatu - grzmiał Winiarski. Radna odparła, że w radzie miasta jest przedstawicielem mieszkańców (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Po spotkaniu pozostał więc niesmak. – Do ostatniego momentu zastanawiałem się, czy występować, ale ktoś musi – powiedział radny Wacławczyk. Uznał, że starosta powinien przeprosić Annę Szukalską. – Nie ma znaku równości pomiędzy interesem starostwa, a pana starosty - podkreślił. - Przez te 16 lat kadencji, nie zdarzyło mi się, żebym kogokolwiek obraził, zawsze staram się być bardzo grzeczny. Jeżeli ktoś czuje się urażony, to ja bardzo przepraszam – odparł starosta Winiarski.

(mad)

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski