Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

4 jednostki OSP z Raciborza odebrały sprzęt sfinansowany przez Fundusz Sprawiedliwości

25.07.2018 15:24 | 1 komentarz | ma.w

Na odremontowanym placu pod remizą w Raciborzu Sudole odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu ratowniczego dla strażaków - ochotników z całego miasta. 4 jednostki pozyskały wyposażenie o łącznej wartości 51,5 tys. zł. - Nie pamiętam żeby kiedykolwiek wcześniej OSP otrzymały taką pomoc ze źródeł ministerialnych - przyznał prezes Stefan Kaptur ze struktur powiatowego zarządu ochotniczych straży.

4 jednostki OSP z Raciborza odebrały sprzęt sfinansowany przez Fundusz Sprawiedliwości
Przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości otrzymał od prezydenta Raciborza pamiątki o mieście, w tym książkę o historii miejscowej straży pożarnej wydaną w tym roku przez Nowiny Raciborskie (autorstwa Bruno Stojera i Stefana Kaptura)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ziemi raciborskiej, w tym tygodniu sprzęt przekazuje Krzysztof Krzemiński, w imieniu pełnomocnika ministra sprawiedliwości Michala Wosia (raciborzanina). W stolicy powiatu wyposażono jednostki OSP Brzezie, OSP Markowice, OSP Miedonia i OSP Sudół. Prezes ostatniej z wymienionych podkreślał podczas ceremoni przekazania sprzętu, że na pewno przyda się on do działań na ruchliwej DK 45, przy której mieści się siedziba sudolskiej straży.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.