Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Wakacyjne plenery Młodzieżowego Domu Kultury

22.07.2018 13:35 | 0 komentarzy | kama

Obóz Pozytywka oraz plener w Międzypbrodziu Bialskim, to propozycje Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku na ciekawy wypoczynek.

Wakacyjne plenery Młodzieżowego Domu Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obóz Pozytywka, w tym roku odbywał się na Mazurach. Podczas wypoczynku w pięknej scenerii dzieci oprócz warsztatów muzycznych, plastycznych i tanecznych zwiedziły Giżycko, brały udział w spływie kajakowym rzeką Kurtynią oraz próbowały swoich sił w parku linowym. Wiele emocji dostarczyła gra terenowa, która jeszcze bardziej zintegrowała uczestników obozu. Wycieczka do Mikołajek, rejs statkiem, pływanie na pontonach i spacery po przepięknych mazurskich okolicach również dostarczyły dużo przyjemnych wrażeń. Organizatorem obozu oprócz MDK jest Strefa WzW, wolnych z wyboru, a finansowo wyjazd dzieci wsparło Miasto Rybnik w ramach projektu „Pozytywka 2018”.   

Z kolei w pierwszych dniach lipca przedstawicie pracowni  „Kontrasty” pod opieką Zuzanny Śmieja i Karoliny Filec wyjechali na plener artystyczny do Międzybrodzia Bialskiego. Hasło przewodnie pleneru brzmiało „Pomiędzy sztuką a wodą”. Młodzi artyści mogli wypoczywać nad jeziorem, ale też spełniać się twórczo malując i rysując w plenerze.

Natchnieniem dla młodzieży było piękne jezioro żywieckie, góra Żar i kolorowe paralotnie krążące wokół niej oraz wszechstronnie ujęty kontekst wody. Artyści mogli zakosztować tajemniczej techniki ebru, czyli malarstwa na wodzie, inspirować się podwodną fauną i florą w muzeum w Jaworzu, czy zrobić filcowe ryby. Ponadto poznali też wzornictwo okolicznych zabawek w Żywcu, gdzie podczas warsztatów mogli sami pomalować taką drewnianą pamiątkę. W pracach malarskich i rysunkowych pojawiły się tematy zarówno realistyczne jak i bardziej abstrakcyjne. Wszystkie dzieła powstałe podczas wyjazdu będzie można zobaczyć podczas wrześniowego wernisażu w siedzibie MDK-u przy ul. Chabrowej 9.

/Materiały prasowe/