Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Trwa nabór przepisów do trzeciej edycji książki kucharskiej

25.06.2018 10:27 | 0 komentarzy | kama

Już po raz trzeci mieszkańcy Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny mogą zgłaszać przepisy do książki kucharskiej pt. „Po Noszymu, czyli po ślonsku. Przepisy kulinarne mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny”.

Trwa nabór przepisów do trzeciej edycji książki kucharskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
czerwiec
25 poniedziałek

Zgłoś swój przepis do książki kucharskiej

Start o godz. 08:00, trwa od 25 czerwca do 08 lipca wstęp wolny

Dotychczasowe dwa wydania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Łączny ich nakład wyniósł 5000 egzemplarzy i rozszedł się błyskawicznie. Sukces oraz pozytywny oddźwięk publikacji spowodował, że powstanie trzecia edycja. Nabór przepisów trwa tylko do 8 lipca 2018 r.

Zasady są takie same jak podczas poprzednich edycji, czyli: każdy może nadesłać - bądź dostarczyć - przepis, który chciałby aby został umieszczony w książce. Obok przepisu znajdować się będzie zdjęcie potrawy oraz imię i nazwisko autora. Wyboru przepisów do publikacji dokona komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy „Feniks” oraz restauracji działających na terenie gminy: „Biały Dom”, „Capitol”, „Kibic”, „Arkadia” oraz Zajazd „MAT”.

Książka kucharska powstaje w ramach projektu "Po noszymu, czyli po ślonsku 3" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” z Czerwionki-Leszczyn.

Celem projektu jest przekazywanie kulinarnych tradycji śląskich oraz szerzenie rodzimej kultury śląskiej związanej z kuchnią poprzez wydanie książki kucharskiej zawierającej oryginalne przepisy w podwójnej wersji językowej tj. w gwarze śląskiej oraz w języku polskim.

Książka zawierać będzie minimum 20 przepisów podzielonych na następujące typy dań: przystawki, sałatki i zupy, dania główne, desery, napoje oraz przetwory lub innych stworzonych odpowiednio do zgłoszonych przepisów. Nakład publikacji będzie wynosił 3000 egzemplarzy. Książka będzie dystrybuowana bezpłatnie do bibliotek oraz szkół publicznych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, w tym wybranych jednostek organizacyjnych gminy (np. Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach), oraz Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach, itp. Będzie również dostępna online w formacie PDF. Będzie można ją pobrać z fanpage’a Stowarzyszenia w serwisie społecznościowym Facebook - https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszeniepomocyfeniks/ oraz ze stron oraz portali internetowych zainteresowanych publikacją.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dołączyć zdjęcie potrawy, a następnie dokonać zgłoszenia:

elektronicznie: stowarzyszeniepomocyfeniks@gmail.com

pocztą: Stowarzyszenie Pomocy „Feniks”, ul. Mostowa 6a/2, 44-238 Czerwionka-Leszczyny (decyduje data wpływu do stowarzyszenia)

osobiście: Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 19, 44-230 Czerwionka-Leszczyny

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na fanpage’a Stowarzyszenia Pomocy „Feniks” w serwisie społecznościowym Facebook.

Projekt „Po Noszymu, czyli po ślonsku 3” jest współfinansowany ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.