Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Wicedyrektor szpitala znów oskarżana o mobbing. Mówi o politycznym kontekście

20.04.2018 19:00 | 6 komentarzy | mak

Po raz kolejny czarne chmury zebrały się nad głową Małgorzaty Żebrak, zastępcy dyrektora do spraw pielęgniarstwa w wodzisławskim szpitalu. Specjalna komisja sprawdza, czy dopuszczała się ona mobbingu względem swoich podwładnych. Do tego ciąży nad nią zarzut szarpaniny na oddziale. Sprawa toczy się w sądzie w Wodzisławiu.

Wicedyrektor szpitala znów oskarżana o mobbing. Mówi o politycznym kontekście
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szpital: trwa ustalanie

Rzecznik szpitala Sławomir Graboń potwierdza, że komisja antymobbingowa została powołana. - Do zakresu działań komisji antymobbingowej należy wyjaśnienie kwestii podniesionych w treści pisma z dnia 19 lutego br. Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych działającej przy PPZOZ oraz oświadczeń stanowiących załączniki do wyżej wymienionego pisma. Jednym z zadań komisji jest ustalenie, czy doszło do zachowań noszących znamiona mobbingu wobec pracowników zgłaszających takie zarzuty - wyjaśnia Sławomir Graboń. Rzecznik szpitala zaznacza, że szczegółowe informacje dotyczące stron uczestniczących w posiedzeniach prac komisji, z uwagi na poufność charakteru pracy komisji, a także ochronę dóbr osobistych, nie mogą zostać nam udzielone. Wyjaśnia jedynie, że w skład komisji antymobbingowej wchodzą pracownicy szpitala, przedstawiciele działów kierowniczego i kadrowego oraz przedstawiciel Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Dyrektor szpitala Dorota Kowalska zaznacza, że każdy pracownik - jeśli poczuł, że jego dobra osobiste zostały naruszone - ma prawo złożyć skargę. - Naszym zadaniem jest szczegółowo wyjaśnić każdą taką sytuację i jej okoliczności. Stąd powołanie komisji. To standardowe postępowanie. Każda taka skarga musi zostać zbadana i wyjaśniona. Myślę, że lada dzień komisja zakończy swoją pracę - mówi pani dyrektor. Uspokaja też, że praca komisji antymobbingowej w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie lecznicy. - Pacjenci są dla nas zawsze najważniejsi. Każdy z pracowników ma swoje obowiązki, wykonuje je należycie i zapewniam, że prace komisji antymobbingowej na pewno nie wpływają na opiekę nad pacjentami - podkreśla.