Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Stypendysta, który powali na matę każdego

18.04.2018 18:30 | 0 komentarzy | żet

Patryk Ogonowski z Kuźni Raciborskiej otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Jest jedynym uczniem raciborskich szkół ponadgimnazjalnych, który zasłużył w tym roku na to wyróżnienie.

Stypendysta, który powali na matę każdego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć Patryk Ogonowski uczy się bardzo dobrze (w zeszłym roku miał świadectwo z czerwonym paskiem), to na stypendium ministra zapracował sobie podczas wyczerpujących treningów w brazylijskim jiu-jitsu (BJJ). Tysiące godzin spędzonych w siłowni i na matach udało mu się przekuć w wicemistrzostwo świata juniorów, które wywalczył na zawodach w Atenach w 2017 roku.

Patryk uczęszcza do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu. Jako przyszły elektronik nie wyklucza podjęcia studiów politechnicznych, jednak jego marzeniem jest życie ze sportu. Po cichu liczy na to, że krajowe związki jiu-jitsu zdołają przekonać Międzynarodowy Komitet Olimpijski do zaliczenia BJJ w poczet dyscyplin olimpijskich. – Trenuję z myślą o tym, że kiedyś będzie mi dane wystartować na olimpiadzie – mówi P. Ogonowski.

Trzeba przyznać, że nie brakuje mu samozaparcia. – W domu bywam bardzo rzadko. Oprócz szkoły, chodzę na treningi i dorabiam jako ratownik w aquaparku H2Ostróg. Mój rozkład dnia wygląda mniej więcej tak: kończę szkołę i przyjeżdżam do domu o godzinie 15.40. O godzinie 16.00 jestem już na treningu w klubie Sparta Gold Team. Wracam o 18.00, żeby o 19.30 iść na jeszcze jeden trening. W domu jestem przed 22.00 i wtedy zabieram się do nauki – opowiada P. Ogonowski. Zamiłowanie do sportu i pracowitość odziedziczył po swoim tacie – absolwencie AWF, nauczycieli wychowania fizycznego w ośrodku wychowawczych.

(żet)