Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

W szpitalu mają powody do zadowolenia. Wojewoda da pieniądze

26.03.2018 20:19 | 0 komentarzy | mak

Wojewoda śląski podjął decyzję o przeznaczeniu 1,2 mln zł z rezerwy ogólnej na dofinansowanie inwestycji w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

W szpitalu mają powody do zadowolenia. Wojewoda da pieniądze
Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorota Kowalska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwota ta ma stanowić 80 proc. wartości inwestycji, co oznacza, że powiat wodzisławski i szpital wyasygnują dodatkowe 300 tys. zł na tzw. wkład własny. W sumie więc powiatowy szpital dzięki współpracy władz powiatu i służb wojewody śląskiego zasilony zostanie dodatkowo o 1,5 mln zł. W chwili obecnej załatwiane są formalności niezbędne do podpisania umowy dotacyjnej. Wiadomo jednak, że środki będą musiały zostać wykorzystane do końca roku. Wiadomo też, że zostaną przeznaczone na przygotowanie zaplecza zabiegowego w pomieszczeniach byłego bloku operacyjnego pod zabiegi operacyjne i pracownie zabiegowe (w celu rozwoju działalności szpitala w zakresie zabiegowym, szczególnie w zakresie chirurgii onkologicznej).

Przypomnijmy, że również w 2017 r. udało się pozyskać środki (z budżetu państwa) na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla powiatowego szpitala. Wzbogacił się on wtedy o cystoskopy, aparat EMG, holtery EKG, aparat USG/UKG, stół operacyjny do zabiegów ortopedycznych, aparat do badań urodynamicznych, gastroskop, wiertarki ortopedyczne i myjki dezynfektory o łącznej wartości ponad 890 tys. zł.