środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Górnik pokonał w ćwierćfinale PP Wisłę Płock [ZDJĘCIA]

14.03.2018 20:13 | 0 komentarzy | kozz, tom

Niespodzianką zakończył się rozegrany w środę mecz 1/4 Pucharu Polski piłkarzy ręcznych pomiędzy NMC Górnik Zabrze, a Orlen Wisłą Płock. Górnicy wygrali 33:30.

Spotkanie od samego początku było wyrównane. Wicemistrzowie przez całą pierwszą połowę prowadzili kilkoma punktami, którą zakończyli dwupunktową przewagą. Na początku drugiej cześci meczu płocczanie delikatnie uciekli Górnikom. Dopiero w 51 minucie mecz zaczął się od nowa. Gospodarze wyrównali wynik i parli dalej na przeciwnika strzelając kolejne bramki. Przyjezdni nie potrafili przedrzeć się przez ich obronę i ostatecznie musieli się pogodzić, że pierwszy raz od 2010 roku nie zawalczą w finale o puchar.

NMC Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 33:30 (15:17)

NMC Górnik: Galia - Daćko 2, Fąfara, Tomczak 3, Gromyko 5, Sluijters 3/3, Czuwara 2, Bushkou 6, Tatarintsev 1, Gogola 7, Bąk 4.

Orlen Wisła: Morawski, Wichary - Daszek 3, Ghionea 5, Krajewski 2, Mihić 2, Duarte 1, T.Gębala 3, Ivić 3, Obradović 2, Racotea 4, Tarabochia 1, Toledo 2, M.Gębala 1, Źabić 1.