Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Gabriela Lenartowicz: Michał Woś zyska na przejściu do służby cywilnej

13.03.2018 07:10 | 2 komentarze | ma.w

Jeszcze przed decyzjami premiera Mateusza Morawieckiego ws. dymisjonowania wiceministrów w rządzie, posłanka PO mówiła Nowinom, że to działania pozorowane, na których zdymisjonowani zyskają.

Gabriela Lenartowicz: Michał Woś zyska na przejściu do służby cywilnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

G. Lenartowicz odniosła się do pytania o planowane ruchy kadrowe w rządzie na swojej ostatniej konferencji prasowej w sobotę 10 marca. Nowiny pytały ją wtedy o plany premiera w kontekście przyszłości raciborzanina Michała Wosia. - To propozycja pozorna, w której pan premier mówi o tym że liczbę wiceministrów de nomine zmniejszy, a de facto to oni będą zatrudnieni dalej tylko nie w randze wiceministra, ale za to z wyższą pensją bo przejdą do służby cywilnej. W tej służbie jest wyższe umocowanie w pracy oraz wyższe wynagrodzenie - powiedziała mediom.

Lenartowicz przypomniała, że M. Woś był przedtem szefem gabinetu politycznego ministra Ziobry. - Kiedyś to była ciężka, a nisko opłacana praca. Najniższe wynagrodzenie mieli szefowie gabinetów politycznych i to było tak naprawdę stypendium polityczne dla młodych ludzi. Tak zaczynał np. Adam Zdziebło (późniejszy senator PO - przyp. red.). Teraz w gabinetach politycznych dużo się zarabia i być może powrót do gabinetu politycznego wyszedłby panu Michałowi Wosiowi finansowo na dobre - uważa Lenartowicz.

Ludzie:

Adam Zdziebło

Adam Zdziebło

wiceminister, senator

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości