Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

OSP Pogrzebień jako pierwsza gościła komendanta Ceglarka

24.02.2018 06:30 | 0 komentarzy | eos

OSP Pogrzebień była pierwszą, którą wizytował nowy komendant powiatowy raciborskiej straży pożarnej mł. bryg. Jarosław Ceglarek (na zdj., stoi). – Widać że cele i kierunki, które obraliście są dobrze realizowane i macie pełne poparcie wszystkich członków – gratulował uzyskania absolutorium zarządowi.

OSP Pogrzebień jako pierwsza gościła komendanta Ceglarka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Goszcząc na dorocznym zebraniu sprawozdawczo–wyborczym w pogrzebieńskiej jednostce, podziękował za wsparcie udzielane państwowej straży pożarnej: – Faktycznie jesteście jednostką wyróżniającą się, bo macie najwięcej interwencji i zdarzeń w gminie, bez was nie poradzilibyśmy sobie.

Komendant zaproponował, aby w planie na ten rok znalazły się szkolenie i doskonalenie zawodowe strażaków. – Pokończone kursy i szkolenia to nie wszystko. Nadal trzeba szlifować swoje zasoby wiedzy i umiejętności, bo przyjeżdżając na miejsce zdarzenia, w mundurach z napisem straż, wymaga się od was fachowego podejścia do działań. Wszyscy na nas patrzą i chcą abyśmy uratowali im życie czy dobytek – zachęcał do poodnoszenia kwalifikacji komendant.

Ponadto przypomniał o możliwości pozyskania dotacji finansowych. – Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało aż 100 mln zł na ochotnicze straże pożarne w Polsce, a Orlen – 2 mln zł. Warto się tym zainteresować i złożyć wnioski, ponieważ jest szansa na pozyskanie pieniędzy – zaprosił do komendy, aby omówić szczegóły.

Pochwalił też pogrzebieńską OSP za współpracę z Czechami. To właśnie podczas spotkania pogrzebieńscy strażacy otrzymali zaproszenie na 5 maja br., kiedy to przypada jubileusz 95–lecia istnienia jednostki we Vřesinie.

Do życzeń dla zarządu dołączył się prezes OSP gminy Kornowac Jan Krolik. Podziękował też wójtowi i radnym, którzy poparli zakup motopompy pożarniczej Tohatsu wartości 33,5 tys. zł. Sfinansowana została przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz gminę Kornowac. Ponieważ tego typu motopompy znajdują się na wyposażeniu jednostek powiatu raciborskiego, poziom rywalizacji ochotniczych straży pożarnych będzie wyrównany. Strażacy z OSP gminy Kornowac będą mogli się o tym przekonać podczas gminnych zawodów, 17 czerwca na boisku w Pogrzebieniu.

(ewa)