Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Michał Fita chce strefy kibica przy ulicy Lewandowskiego

23.02.2018 16:15 | 2 komentarze | kozz

Do piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji pozostało już tylko 112 dni! Michał Fita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji poważnie myśli o zorganizowaniu strefy kibica przy ulicy Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej.

Michał Fita chce strefy kibica przy ulicy Lewandowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miała by się ona znajdować na terenie dawnego boiska, przy obecnym orliku, który znajduje się przy ulicy najlepszego strzelca w historii polskiej reprezentacji piłkarskiej. - Do tego jeszcze długa droga, ale poważnie myślę o zorganizowaniu takiej strefy, abyśmy wszyscy razem mogli przeżywać wspaniałe emocje podczas mundialu rozgrywanego w Rosji - powiedział nam dyrektor MOKSiR Michał Fita.

Nie od dziś wiadomo, że władze gminy nadając nazwę ulicy imieniem Roberta Lewandowskiego zrobiły świetny krok marketingowy. Wielokrotnie do miasteczka przyjeżdzały telewizje, a teraz możliwe, że będzie ku temu jeszcze lepsza okazja, czyli wspólne świętowanie w trakcie piłkarskiego mundialu.

Kadra Adama Nawałki awansowała na mundial z pierwszego miejsca w grupie E wyprzedzając o pięć punktów ekipę Danii, a Robert Lewandowski został najlepszym strzelecem eliminacji z dorobkiem 16 goli. Na mundialu Polacy w fazie grupowej zmierzą się z egzotycznymi dla nas rywalami. Najpierw zagrają w Moskwie z Senegalem (19 czerwca), następnie z Kolumbią w Kazaniu (24 czerwca), a w trzecim i miejmy nadzieję nie ostatnim meczu w Wołgogradzie podejmą Japonię (28 czerwca).

Nieoficjalnie wiemy, że strefa czynna byłaby na mecze Polaków oraz spotkania półfinałowe i finałowe.


Kontakt z autorem: m.kozina@nowiny.pl

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza