Wtorek, 7 grudnia 2021

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Szpital w Rydułtowach: jeśli dostaną sprzęt, stworzą najlepszą internę w całym regionie

16.02.2018 10:23 | 8 komentarzy | mak

Wkrótce w szpitalu w Rydułtowach połączone zostaną oddziały chorób wewnętrznych. Ma rozwinąć się kardiologia, gastroenterologia i geriatria. Załoga oddziałów jest ambitna i chce zbudować jeden z lepszych ośrodków internistycznych w województwie. Stąd apel o dodatkowy i nowoczesny sprzęt.

Szpital w Rydułtowach: jeśli dostaną sprzęt, stworzą najlepszą internę w całym regionie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ciągu najbliższych tygodni dojdzie do połączenia oddziałów chorób wewnętrznych w szpitalu w Rydułtowach. Scalone w jeden zostaną: oddział chorób wewnętrznych I i oddział chorób wewnętrznych II z pododdziałem geriatrycznym. Równocześnie będzie to oznaczało utworzenie Centrum Wieku Podeszłego. Obydwa oddziały funkcjonują w budynku głównym szpitala w Rydułtowach, gdzie w ubiegłym roku przeprowadzono remont. Łączenie jest elementem przygotowanego przez dyrekcję szpitala planu medycznego. - Połączone oddziały będą funkcjonowały nadal w niezmienionej postaci zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i organizacyjnym. Liczba łóżek szpitalnych pozostanie bez zmian - zapewnia Sławomir Graboń, rzecznik prasowy Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Nacisk na kardiologię i nie tylko

Nadzorem merytorycznym nad łączeniem oddziałów internistycznych zajęła się ordynator oddziału chorób wewnętrznych I w Rydułtowach, czyli Katarzyna Holona-Musioł. - To będzie na pewno zmiana jakościowa dla pacjentów. Dwa oddziały, które zostaną połączone w jedną strukturę, staną się Centrum Wieku Podeszłego. Będą uwzględniały zarówno potrzeby starszego pokolenia naszych pacjentów, którzy zostaną objęci opieką geriatryczną, ale nie tylko. Zostanie też wydzielone specjalne skrzydło, dzięki czemu obejmiemy opieką pacjentów kardiologicznych. Chcemy też rozwijać część gastroenterologiczną w momencie, gdy zostaniem dosprzętowieni. Mam nadzieję, że do tego wszystkiego dojdzie możliwość rehabilitacji pacjentów. Jako ordynator zapewniam, że jeśli będziemy mieć odpowiedni sprzęt, to uda nam się stworzyć najlepszą internę w regionie, a może nawet w całym województwie - podkreśla Katarzyna Holona-Musioł, której już udało się pozyskać kilku nowych lekarzy-specjalistów do pracy na rydułtowskiej internie, a z kolejnymi trwają rozmowy. - Czuję się odpowiedzialna za utworzenie takiej kadry lekarskiej, która będzie dla mieszkańców Rydułtów i okolicznych miejscowości jak najbardziej wykwalifikowana i profesjonalna - dodaje.

Więcej na ten temat - w tym o apelu ordynator Katarzyny Holony-Musioł o nowy sprzęt dla Rydułtów - w najbliższym wydaniu "Nowin Wodzisławskich" (20 lutego)

fot.  Ordynator Katarzyna Holona-Musioł przyszła na sesję rady miasta w Rydułtowach, by prosić o wsparcie dla szpitala na nowoczesny sprzęt