Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

W piątek strajk kierowców PKM. Będzie bezpłatna komunikacja zastępcza

24.01.2018 07:00 | 0 komentarzy | (q)

Na piątek rano kierowcy PKM Jastrzębie zapowiedzieli akcję protestacyjną. Przez cztery godziny nie wyjadą na trasy. Zarząd MZK podjął decyzje zmniejszające prognozowane utrudnienia.

W piątek strajk kierowców PKM. Będzie bezpłatna komunikacja zastępcza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej nie wyjadą z zajezdni w piątek 26 stycznia do godz. 8.00. Kierowcy domagają się podwyżek płac, czego kierownictwo PKM-u nie jest w stanie zagwarantować.

Utrudnienia wystąpią głównie w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, w Czerwionce-Leszczynach, Pawłowicach i Suszcu. Na trasach pojawi się bezpłatna komunikacja zastępcza, która w 70% zabezpieczy potrzeby podróżnych. Priorytetem dla Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jest w tej sytuacji utrzymanie linii wykraczających poza obszar jednej gminy i tych służących pasażerom dojeżdżającym do pracy czy szkoły. Stąd na przykład utrzymanie w całości kursów na linii E-3 i minimalne zmiany na linii 131.

Mimo determinacji władz MZK zmierzającej do realizacji jak największej liczby połączeń utrudnienia z pewnością wystąpią. Serdecznie za nie przepraszamy z nadzieją, że sytuacja się nie powtórzy.

Rozkład jazdy na piątek 26 stycznia (linie objęte utrudnieniami) w załączniku.

Pobierz Rozkład jazdy 26.01.2018.pdf (format pdf, rozmiar ~484.73 k)