środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Czym żyła gmina Rudnik w 2017 roku

06.01.2018 18:30 | 0 komentarzy | woj

Podsumowanie 2017 roku w Gminie Rudnik.

Czym żyła gmina Rudnik w 2017 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Styczeń

Na skutek pęknięcia rury z wody została zalana świetlica na piętrze remizy OSP Modzurów. Skutkowało to zalaniem całej jednostki ze sprzętem i dokumentacją włącznie. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tys. zł. Zmobilizowało to całe środowisko do solidarności. Część strat pokryło odszkodowanie.

Zuchwała kradzież w Rudniku. Złodziej wszedł do domu poszkodowanego pod pretekstem sprzedaży kołdry i poduszek. Następnie ukradł właścicielowi kilkaset złotych. Przed takimi oszustami, podobnie jak tymi udającymi wnuczka, przestrzega policja. Złodzieja z kołdrami udało się złapać przez przypadek, po miesiącu.

Luty

Przeżywszy 76 lat zmarł Gerard Bulenda, wieloletni nauczyciel i wychowawca w szkołach w Rudniku i Szonowicach.

Ze Sławikowa wyruszył ostatkowy objazd bera po okolicy. Zwyczaj witania tego kudłatego gościa i jego świty przebierańców zapewnia gospodarzom spokój na kolejny rok. Skład grupy uległ lekkiemu odmłodzeniu.

Radni zdecydowali o tym, że z posiedzeń ich komisji będą sporządzane i publikowane w internecie zapisy dźwiękowe. Wynikało to z przekłamań, jakie powstawały w relacjach po tych obradach.

Marzec

Zmarł misjonarz o. Józef Krettek SVD, który 49 lat spędził jako misjonarz w Papui Nowej Gwinei. O. Krettek urodził się 23 lipca 1936 roku w Lasakach. W wieku 14 lat rozpoczął naukę w Seminarium Werbistów w Nysie. Święcenia przyjął w 1962 r.

Gmina wprowadziła dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła. Pomoc ta może sięgać do 5 tys. zł.

Dokonano rozbiórki pawilonu „Henryk” w Ponięcicach, w którym mieściły się: sklep, klubokawiarnia czy biura Ośrodka Zaopatrzenia Robotniczego. Obiekt oddano do użytku 20 stycznia 1975 r. Na zdjęciu podczas rozbiórki.

Kwiecień

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku odbyła się 9. edycja konkursu religijnego pt. „Na drodze Cię, Jezu spotykam”. Honoru gminy Rudnik bronili uczniowie szkoły gospodarzy, którzy zajęli drugie miejsce. Skład drużyny: Emilia Burdzik, Mateusz Koczy, Hanna Uriasz. Opiekun D. Stiebler.

Skarbnik gminy podał, że nadwyżka budżetowa z roku poprzedniego wynosi 1 mln zł. Większość z tego przeznaczono na remonty dróg.