Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Klęska akcji "800 drzew na 800 lat Raciborza"

02.01.2018 12:48 | 7 komentarzy | żet

Radny powiatowy Dawid Wacławczyk skierował do Urzędu Miasta Racibórz szereg pytań dotyczących akcji "800 drzew na 800 lat Raciborza".

Klęska akcji "800 drzew na 800 lat Raciborza"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dawid Wacławczyk zapytał m.in. o to ile drzew udało się posadzić na gruntach miejskich, prywatnych i spółdzielczych, jaki był koszt zakupu i dystrybucji sadzonek, w jaki sposób poinformowano mieszkańców o akcji.

- Nie udało się zrealizować zamierzonego projektu, między innymi ze względu na brak realizacji w 2017r. ścieżki rowerowej przy ul. Gliwickiej, wzdłuż której pozyskano teren do planowanych w ramach akcji nasadzeń drzew - informuje Leszek Iwulski.

W sumie posadzono 46 drzew na gruntach miejskich. Zajęły się tym Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu oraz Zakład Zieleni i Małej Architektury Tomasza Lorenca, który wygrały przetarg na dostawę, posadzenie i pielęgnację drzew. Miasto zapłaciło za to 52 845,50 zł.

Co do sadzenia drzew na gruntach prywatnych, to zapotrzebowanie złożył tylko jeden mieszkaniec. Nasadzenia zostaną zrealizowane wiosną tego roku.

Dodajmy, że w tym samym czasie wycięto m.in. szereg drzew przy ul. Słowackiego oraz na dawnym placu z pomnikiem Arki Bożka przy ul. Opawskiej w Raciborzu.


Zobacz również:

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza