Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Troje konkurentów do fotela Adama Wajdy w Pietrowicach Wielkich. Prezydent Lenk może stracić kolejnego fachowca

05.10.2017 12:27 | 5 komentarzy | ma.w

Trzy osoby spełniły wymogi formalne postawione przez urząd gminy w konkursie na stanowisko sekretarza. Od wójta Wawrzynka wiemy, że wpłynęło ogółem siedem ofert. W stawce jest m.in. długoletnia szefowa referatu promocji w raciborskim magistracie.

Troje konkurentów do fotela Adama Wajdy w Pietrowicach Wielkich. Prezydent Lenk może stracić kolejnego fachowca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sito wstępnej selekcji przeszli: Krzysztof Szydłowski (wieloletni kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego); Marcin Kucza (przez lata sekretarz Gminy Krzyżanowice) oraz Magdalena Czech-Majer z urzędu miasta w Raciborzu, gdzie niedawno, wskutek zmian w strukturze magistratu, utraciła stanowisko kierownicze. Wcześniej odpowiadała za promocję Raciborza. Ciekawostką jest fakt, że w przypadku wygranej Czech-Majer kolejną stratę poniesie wydział rozwoju w urzędzie w Raciborzu, po tym jak odejście zapowiedział jego szef Rafał Jasiński.

Pietrowicki wójt Andrzej Wawrzynek powiedział nam, że w piątek* powinien podjąć decyzję ws. obsady stanowiska, które zwolnił Adam Wajda, przechodząc do Eko-Okien.

*jak ustaliliśmy już po zebraniu tej wypowiedzi, wójt miał wówczas na myśli wyselekcjonowanie osób, z którymi chce przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne (do czego doszło wcześniej). Z uwagi na swój grafik zajęć Andrzej Wawrzynek zaplanował te rozmowy na 19 października.

Ludzie:

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.