Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Tworzą teatr lalkowy w DK Chwałowice [ZAPOWIEDŹ]

03.10.2017 11:04 | 0 komentarzy | pm

Ciekawa inicjatywa w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Tworzą teatr lalkowy w DK Chwałowice [ZAPOWIEDŹ]
Fot. mat. prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek, 5 października o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne, dotyczące zajęć Teatru Lalkowego. – Zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci w wieku 8 - 10 lat – informują organizatorzy z Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Teatr Lalkowy prowadzić będzie Piotr Charczuk, w oparciu o swój autorski program zajęć teatralnych, poparty wieloletnim doświadczeniem aktorskim i pedagogicznym. Program, który otwiera dzieci, młodzież i dorosłych na twórcze i kreatywne działania sceniczne, na odkrywanie ukrytych bądź zapomnianych talentów oraz pokonywanie własnych słabości. Ale przede wszystkim Teatr Lalkowy to doskonała zabawa i wspólne działanie. Podczas zajęć uczestnicy poznają i doświadczają między innymi takich pojęć jak: integracja, budowanie zespołu scenicznego, ćwiczenia usprawniające komunikację, plastyka ruchu, budowanie i tworzenie form plastycznych (lalki, maski, etc), animacja przedmiotu (ożywianie), animacja lalek (marionetka, pacynka, jawajka, kukła), gra aktorska w masce, teatr cieni, partnerowanie na scenie, świadomość gestu, zaufanie na scenie, mowa ciała, impostacja i emisja głosu, intonacja, modulacje głosu, dykcja i poprawna wymowa, emocje a technika mowy, melorecytacja, wyrażanie emocji poprzez ruch, świadomość emocjonalna, pamięć ruchowa, teatralne środki wyrazu, pamięć emocjonalna, dźwięk w teatrze, aktor a przedmiot, forma w teatrze i w życiu, improwizacja i wiele, wiele innych.

Piotr Charczuk to aktor, wokalista, reżyser, instruktor teatralny, absolwent PWST we Wrocławiu, autor książki edukacyjnej dla dzieci pt. „Grypula”. Współpracował z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Polskim i Operą w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Gdyni. Autor Warsztatów „Mam prawo głosu” - emisja i impostacja głosu, Warsztatów Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży, oraz Warsztatów Teatralnych dla Dorosłych. Współpracuje z RCRE w Opolu, CK w Głuchołazach, NSP w Dytmarowie, Old Timers Garage w Katowicach, Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie, MOK w Wojkowicach.