Piątek, 19 lipca 2024

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Rusza amatorska siatkówka JP Telebim RLPS. Z nowym prezesem-koordynatorem

29.09.2017 10:44 | 0 komentarzy | kozz

W niedzielę rozpocznie się XXI edycja JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Po jubileuszowej edycji nastąpiło sporo zmian. Jest nowy prezes, nowe drużyny i miejsce rozgrywania meczów.

Rusza amatorska siatkówka JP Telebim RLPS. Z nowym prezesem-koordynatorem
Nowy prezes-koordynator Paweł Król (z prawej) w towarzystwie wybitnego siatkarza Sebastiana Świderskiego, który po zakończeniu profesjonalnej kariery gra w raciborskiej amatorce. fot. Marek Kuder
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszym prezesem RLPS był Marek Kurpis, później przez niemal 20 lat szefował Bolesław Papiernik, a od sezonu 2017/18 rozgrywkom sponsorowanym przez JP Telebim będzie przewodził Paweł Król. Ale czy będzie rządził sam? - Jestem za tym, żeby odejść od nazwy "prezes", bo kto to tak właściwie jest? - pyta Paweł Król i kontynuuje: - Lepiej nazwać to koordynatorem ligi i takim też chciałbym zostać. Musi to być osoba, która koordynuje rozgrywkami. Wcześniej mimo, że nie pełniłem w RLPS żadnej funkcji, to i tak trochę obowiązków mi przypadało. Oficjalnie przejąłem tą "pierwszą" rolę w naszej lidze, ale chciałbym, żeby to nie było sterowanie jednoosobowe. Liczę, że będziemy wspólnie ciągnąć ten wózek m.in. z Maćkiem Wrońskim czy też Wieśkiem Szczygielskim. Chętnych oczywiście zapraszam do współpracy. Chciałbym, żeby w ścisłym zarządzaniu ligą była także przedstawicielka rozgrywek kobiecych. Wszystko po to, aby dziewczyny miały realny wpływ na to, co dzieje się w lidze - powiedział nowy "koordynator" ligi.

Skąd zmiana osoby na głównej roli w RLPS? - To nie było tak, że ja się sam zgłaszałem na koordynatora. To było naturalne przejście osoby, która była najbliżej prezesa Papiernika. Pan Bolek zrezygnował, a nikt nie zgłosił się też sam do szefowania lidze, więc nie mogło też być tak, że rozwiązujemy ligę - tłumaczy Król.

Nowością jest nowe miejsce rozgrywania meczów. Będzie to Arena Rafako licząc już od rozgrywek grupowych. Dotychczas raciborska hala gościła siatkarzy-amatorów dopiero w fazie play-off. - To z korzyścią dla siatkarzy i kibiców, bo zawodnicy od początku będą mogli pokazać swoje prawdziwe oblicze w dużej hali niż w małych salkach jak to miało miejsce w SP 18 i G3. Niektóre drużyny miały z tym problem, żeby w fazie play-off odnaleźć się na większej hali. Gramy teraz od początku w zbliżonych warunkach, więc będzie to z korzyścią dla ligi. Miasto i OSiR z chęcią podeszły do współpracy, bo z tego co się orientuje, to liga amatorska koszykówki się skończyła i niedzielne poranki w Arenie Rafako zostały wolne, więc zajęliśmy ten czas. Jeśli OSiR będzie w tym momencie organizował coś większego, to przeniesiemy się np. do hali w Rudniku. Atutem Areny jest też to, że hala jest cały czas otwarta. W przypadku szkoły trzeba było prosić panie sprzątaczki, aby przychodziły i specjalnie otwierały nam sale. Na chwilę obecną żaden termin w Arenie Rafako nie jest zagrożony - powiedział szef rozgrywek.

Gdzie narodził się pomysł grania w Arenie Rafako? - W zasadzie to ja zaproponowałem takie rozwiązanie, ale to nie jest istotne. Już wcześniej o tym myślałem, ale to, że akurat od tego sezonu będziemy tam grać, to czysty zbieg okoliczności. Liczę, że współpraca z OSiRem będzie na stałe - stwierdził P. Król.

Dwóch poprzednich prezesów podczas jubileuszowego turnieju Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Z lewej Marek Kurpis, z prawej Bolesław Papiernik. fot. Marek Kuder.

W lidze męskiej pozostało jedenaście drużyn, aczkolwiek ze względów kadrowych odeszła drużyna AiR Team z Pszowa. W zamian doszła drużyna Eko-Okna, która składa się głównie z pracowników zakładu, a co roku bierze też udział w rozgrywkach o Puchar Prezydenta w Turnieju Zakładów Pracy i Służb Mundurowych. - Wygrali ten turniej dwa lata z rzędu, więc jest to mocna drużyna. Zobaczymy jak pokażą się na tle ligi, bo inaczej gra się w jednorazowym turnieju, a inaczej przez cały rok, aczkolwiek uważam, że mogą bez większego problemu pokusić się o pierwszą czwórkę. W lidze żeńskiej bez zmian jeśli chodzi o drużyny z Raciborza, zrezygnował wicemistrz poprzedniego sezonu z Rybnika, który przystąpił do rozgrywek wojewódzkich. W zamian za to doszła drużyna z Jastrzębia-Zdroju - poinformował prezes Król.

Kto zdaniem nowego prezesa-koordynatora wygra w sezonie 2017/18? - Z tego co wiem to mistrz - Leśna Perła Damons Rybnik nie zmienił składu, więc nadal będą mocni. Z kolei moja drużyna - Lunatycy pozostaje w tym samym składzie. Enter El-Bis Instal i Nowiny.pl będą także prezentowały dobry poziom. Ci ostatni jak dobrze się orientuję, to wzmocnili się kilkoma zawodnikami z ligi rybnickiej. Myślę, że jak Leśna Perła nie zdobędzie mistrzostwa to będzie niespodzianka, bo jest solidną, bardzo dobrą i zgraną drużyną, co na poziomie amatorskim jest bardzo ważne. W lidze żeńskiej typuje Pivexin, bo to obrońca tytułu i nie powinno tu być większych niespodzianek - ocenił Paweł Król.

Najbliższa kolejka JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej odbędzie się w niedzielę (1 października) w Arenie Rafako w Raciborzu. Pierwsze mecze już od godziny 9:00.

  • 9:00 Enter El-Bis Instal – Eko-Okna
  • 9:00 Lunatycy – Omerta-Northern
  • 10:30 MUKS Jedynka Baborów – Leśna Perła Damons Rybnik
  • 10:30 Złotnik – JP Telebim 13
  • 12:00 Złotnik Chrzanowski – CKZiU Nr 1
  • 12:00 Liga Kobiet: Akronis – TKKF Jastrząb

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego

Paweł Król

Paweł Król

Dyrektor OSiR Racibórz