Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Prezydent Lenk odpowiada radnej Szukalskiej na jej wątpliwości ws. nowej kierownik w urzędzie

18.09.2017 11:38 | 12 komentarzy | ma.w

Włodarz wyjaśnił, że społeczeństwo potrzebuje informacji, wzbogaconej i różnorodnej. Zatrudnił specjalistkę, bo uznał, że nie powinien zajmować się osobiście polityką informacyjną. Mirosław Lenk wyjawił też powód dlaczego zrezygnował z naboru wewnętrznego w magistracie na stanowiska szefa BOP. Odpowiedział też na zarzut, że zatrudnił "kierownika kierującego kierownikiem". Lucyna Siwek została przełożoną rzecznika prasowego Leszka Iwuslkiego, który funkcji kierowniczych mieć nie będzie.

Prezydent Lenk odpowiada radnej Szukalskiej na jej wątpliwości ws. nowej kierownik w urzędzie
Lucyna Siwek zaczęła 1 września pracę jako szef Biura Obsługi Prezydenta w Raciborzu. Opozycja w radzie miasta uważa, że taka komórka jest w magistracie zbędna.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że radna Anna Szukalska prosiła prezydenta miasta o uzasadnienie celowości i gospodarności wydatkowania środków publicznych przeznaczonych na utworzenia nowego, kierowniczego stanowiska pracy w UM Racibórz tj. Kierownika Biura Obsługi Prezydenta. - Co na tym zyskuje Miasto Racibórz i jego mieszkańcy? - pytała. Zaznaczyła ponadto, że zakres zadań Kierownika Biura Obsługi Prezydenta określony w ogłoszeniu o naborze oraz w opisie stanowiska pracy potwierdza jedynie bezzasadność wydatkowania środków publicznych na tworzenie nowego, dodatkowego stanowiska kierowniczego.

W odpowiedzi prezydent Lenk podał, że kreowanie i realizacja właściwej polityki informacyjnej Prezydenta i Urzędu wynika z potrzeby zapewnienia społeczeństwu właściwej i pełnej informacji. Do działań Prezydenta należy realizacja odpowiedniej polityki informacyjnej, a także budowanie właściwych relacji z mieszkańcami i mediami. Zadania te w znacznej części realizowane były osobiście przez Prezydenta jednakże z uwagi na wymagania mieszkańców, a także partnerów medialnych należało zmienić sposób prowadzenia tej działalności.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.