Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Burmistrz Macha z absolutorium i podwyżką

16.07.2017 18:30 | 1 komentarz | woj

Na ostatnim posiedzeniu gminnego samorządu radni głosowali nad absolutorium dla burmistrza Pawła Machy (na zdj.). Po jego jednomyślnym przyjęciu, kolejna uchwała dotyczyła podniesienia pensji włodarza.

Burmistrz  Macha z absolutorium  i podwyżką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po przedstawieniu pozytywnych opinii z instytucji kontrolnych i raportu skarbnika gminy, samorządowcy przyjęli sprawozdanie z wykonania zeszłorocznego budżetu. Nikt nie wstrzymał się od głosu, nikt nie był przeciw. Choć wiadomo, że jednomyślność w radzie miejskiej Kuźni Raciborskiej nie zawsze jest oczywista.

Po przyjęciu absolutorium radni przegłosowali zmianę wynagrodzenia burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska. Taki wniosek wniósł pod obrady przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Radosław Kasprzyk. – Burmistrz nagradza swoich podwładnych, kiedy jest zadowolony z ich pracy. My takiej możliwości wobec niego jako radni nie mamy. Jednocześnie widzimy, że urząd prowadzi duże inwestycje i dużo pozyskuje środków z zewnątrz – argumentował. Podczas omawiania zmiany uposażenia włodarza, sam P. Macha wyszedł z sali obrad. Jak później tłumaczył jest to dla niego krępująca chwila. Podziękował jednak za docenienie jego pracy.

W samym głosowaniu nie wzięli udział radni: Manfred Wrona i Adrian Lepiarczyk z Rud oraz Tadeusz Koral z Budzisk. Od głosu wstrzymała się radna Sabina Chroboczek-Wierzchowska z Kuźni Raciborskiej.

(woj)

Składniki obecnego wynagrodzenia burmistrza Kuźni Raciborskiej

1. wynagrodzenie zasadnicze: 5 tys. 900 zł (wzrost o 500 zł),

2. dodatek funkcyjny: 1 tys. 900 zł (bez zmian),

3. dodatek specjalny: 3 tys. 120 zł (wzrost o 638 zł)

Suma: 10 tys. 920 zł (wzrost o 1 tys. 138 zł)

Ludzie:

Adrian Lepiarczyk

Adrian Lepiarczyk

Radny miejski Kuźni Raciborskiej

Manfred Wrona

Manfred Wrona

Radny Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miasta

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Radosław Kasprzyk

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej