Piątek, 19 lipca 2024

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Salos Pogrzebień czwarty na turnieju w Sewilli [ZDJĘCIA]

18.05.2017 22:24 | 0 komentarzy | kozz

Tegoroczna XXVIII edycja Ogólnoświatowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej odbyła się od 10 do 15 maja w hiszpańskiej Sewilli.

Salos Pogrzebień czwarty na turnieju w Sewilli [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad tysiąc sportowców z 14 krajów Europy i Libanu rywalizowało ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych: siatkówce, koszykówce, tenisie stołowym i piłce nożnej dziewczyn i chłopców. Nad pomyślnym przebiegiem igrzysk czuwało 300 wolontariuszy z salezjańskich oratoriów z całej Hiszpanii. Drużyna Salosu Pogrzebień w kategorii A chłopców rocznik 1999 i młodsi w poprzedzających eliminacjach Ogólnopolskich rozgrywek, które odbyły się we wrześniu 2016 roku w Łodzi zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się na Igrzyska do Sewilli. Tam w swojej grupie Salos rywalizował z ekipami z Pragi, Walencji i Brukseli. Po zajęciu I miejsca w grupie D i wygraniu wszystkich meczów w efektownym stylu ze strzelonymi 25 bramkami zespół z Pogrzebienia awansował do półfinału i tu niestety po dramatycznej końcówce meczu przegrał 3:4 z drużyną z Belgii. W niedzielę 15 maja przyszło się zmierzyć o III miejsce z drużyną ze Słowacji - z Bratysławy. W ostatnim meczu Salos uległ Słowakom 4:7 i tym samym zajął IV miejsce na 16 drużyn. Złoty i srebrny medal przypadł Belgom, brąz Słowakom.

Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie regularne treningi i mobilizacja chłopców na obiektach w Pogrzebieniu i Kornowacu. Duże słowa uznania i podziękowania za waleczność i wytrwałość do końca należą się zawodnikom i ich trenerom Krzysztofowi Koczorowi oraz Remigiuszowi Puterczakowi, a także prezesowi Salosu - ks. Tomaszowi Pańczyszynowi.

W igrzyskach uczestniczyli: Paweł Skatuła, Dawid Cieślik, Paweł Bezuch, Paweł Komorek, Radosław Krasek, Mateusz Sowa, Szymon Kubala, Dominik Baron, Kamil Koczor, Rafał Miczek i Mateusz Niestrój.