Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Studenci PWSZ kierunek wychowanie fizyczne masowali w Kuźni Raciborskiej

24.04.2017 16:27 | 0 komentarzy | (q)

Jak w ubiegłym roku tak i w tym, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zawitali na II LEŚNYM PÓŁMARATONIE, który odbył się 23.04.2017 r. w Kuźni Raciborskiej.

Studenci PWSZ kierunek wychowanie fizyczne masowali w Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Studenci, jak co roku wykonywali masaż sportowy przed i po starcie. Wystartowało ponad 200-stu zawodników. Starania studentów okazały się priorytetowe ze względu na bardzo duże zmiany pogody. Mocny wiatr, deszcz, deszcz ze śniegiem, grad – towarzyszyły zawodnikom. Warunki były bardzo trudne – dla wszystkich.

Michał Fita (dyrektor biegu) – Bardzo dziękuję Dyrekcji Instytutu Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz mgr Markowi Jendryskowi z przybycie na tę wyjątkową sportową imprezę, aby wspomóc naszych zawodników w tak trudnych warunkach. Masaż okazał się w tych warunkach pogodowych bardzo istotny i bardzo potrzebny. Serdecznie dziękuję studentom za wytrwałość, poświecenie i zaangażowanie.

Marek Jendrysek (opiekun i wykładowca) - Od 10 lat jeżdżę ze studentami na sportowe imprezy w celu wykonywania masażu. II Leśny Półmaraton stał się wyjątkowym. W ciągu 2 godzin mogliśmy zobaczyć obraz czterech pór roku (słońce, deszcz, wiatr, deszcz ze śniegiem i do tego grad). Warunki dla wszystkich, zarówno dla zawodników jak i dla masażystów były bardzo trudne. Bardzo dziękuję moim studentom za wysiłek i poświęcenie.

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza