Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Mieszkańcy polubili punkt Halo! Rybnik

06.04.2017 15:30 | 0 komentarzy | pm

Halo! Rybnik! zastąpił w czerwcu 2016 roku funkcjonujący na Placu Wolności Punkt Informacji Turystycznej.

Mieszkańcy polubili punkt Halo! Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad 20 tysięcy klientów odwiedziło punkt informacji miejskiej Halo! Rybnik od początku jego funkcjonowania. Znajdujący się przy ul. Jana III Sobieskiego 20 punkt od czerwca ubiegłego roku nie tylko pozwala „zasięgnąć języka” o tym, co dzieje się w mieście, ale też m.in. organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi oraz oferuje pamiątki z Rybnika.
Przyjazne, nowoczesne wnętrza, profesjonalna informacja, szeroka oferta działań animacyjnych oraz miejskie gadżety – to dzięki tym zaletom punkt Halo! Rybnik jest tak chętnie odwiedzany nie tylko przez rybniczan, ale i gości spoza miasta, a nawet z zagranicy.
Halo! Rybnik! zastąpił w czerwcu 2016 roku funkcjonujący na Placu Wolności Punkt Informacji Turystycznej. Nowa lokalizacja, estetyka i oferta „Halo! Rybnik” w połączeniu z wydłużeniem godzin otwarcia placówki zaowocowała zwiększeniem zainteresowania ze strony mieszkańców i gości Rybnika. Halo! Rybnik po 9 miesiącach funkcjonowania odwiedziło ponad 20 tysięcy gości, podczas gdy statystyka odwiedzin dawnego Punktu Informacji Turystycznej oscyluje wokół liczby 9200 klientów rocznie (dane za rok 2014 i 2015).
– Można więc śmiało stwierdzić, że Halo! Rybnik spełnia swoja najważniejszą rolę – promuje wśród odwiedzających miasto gości czy turystów to, co w Rybniku najpiękniejsze, a przede wszystkim jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców związane z włączaniem się w szeroko rozumiane życie społeczno-kulturalne miasta – twierdzi Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika. (inf. UM Rybnik).