Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA – wiosna 2017 (część 1)

24.03.2017 07:15 | 0 komentarzy | (ak)

Drużyny naszego regionu w czasie zimowego okienka transferowego dokonały wielu zmian kadrowych. Na początku informujemy o „przetasowaniach” w zespołach z wyższych klas rozgrywkowych.

KARUZELA TRANSFEROWA – wiosna 2017 (część 1)
Paweł Polak wrócił z ROW-u Rybnik do Unii Turza Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

IV liga

KS Decor Bełk

Przybyli: Piotr Groborz (ROW Rybnik), Kamil Slisz (Unia Racibórz), Marek Mazur (Polonia Łaziska Górne), Robert Dymowski (Cosmos Nowotaniec).

Ubyli: Dastin Bartoszewicz (Wilki Wilcza), Mateusz Mazur (kontuzja), Wojciech Kowalski i Kamil Kaczmarczyk (nie wznowili treningów).

KS Unia Racibórz

Przybyli: Jan Hornik (Union Sigharting – Austria), Karol Bochenek (Unia Turza Śląska), Marcin Mizia (Granica Ruptawa), Mateusz Kocot (Silesia Lubomia), Mariusz Kuchta (Gieksa Katowice II), Krzysztof Krupa (Gwarek Zabrze), Dariusz Binek (Studzienna), Mateusz Pientka (Pawłów), Mateusz Trzeciak (Polonia Bytom – z drużyny juniorów), Maciej Jędrzejewski (Odra Centrum Wodzisław Śląski – z drużyny juniorów), Szymon Tiebler (z drużyny juniorów).

Ubyli: Jiři Balcar (Kravaře – Czechy), Kamil Slisz (Decor Bełk), Dominik Czerepak (Kietrz), Mateusz Trzęsiński (Gieksa Katowice – do drużyny juniorów), Jacek Broniewicz (wolny zawodnik), Piotr Sromek (kontuzja), Marek Adamiec (wyjazd za granicę), Michał Adamczyk i Mateusz Grzesik (nie wznowili treningów).

LKS Granica Ruptawa

Przybyli: Adam Śmigielski (trener), Bartosz Wojtków i Łukasz Promny (Iskra Pszczyna), Szymon Sosna i Dawid Stramski (Krupiński Suszec), Artur Mąka (Zryw Bąków), Karol Wita (Polonia Marklowice), Patryk Lach (MOSiR Jastrzębie).

Ubyli: Jan Adamczyk (trener), Marcin Mizia (Unia Racibórz), Paweł Gryta i Maciej Kasprzak (Forteca Świerklany), Radosław Kozik (Zuch Orzepowice), Piotr Paś i Michał Ćmich (do drużyny rezerw).

GKS Krupiński Suszec

Przybyli: Jarosław Warzecha (trener), Adrian Nowak i Radosław Babisz (Pniówek 74 Pawłowice), Michał Parchański i Paweł Smajdor (Spójnia Zebrzydowice), Daniel Zielonka (Baranowice), Artur Dyba, Radosław Wadas i Jakub Kaj (Pniówek 74 Pawłowice – z drużyny juniorów).

Ubyli: Piotr Sowisz (trener), Dawid Fugiel, Dawid Mikołajec i Jan Chlebik (Unia Turza Śląska), Szymon Sosna i Dawid Stramski (Granica Ruptawa), Mariusz Reguła (Dąb Gaszowice), Emanuel Markiewicz i Karol Wacławiec (APN Odra Wodzisław Śląski), Krzysztof Markiefka (Chemik Kędzierzyn-Koźle), Michał Adamczyk (nie wznowił treningów).


Klasa okręgowa

GKS Dąb Gaszowice

Przybyli: Sebastian Szymura (Pniówek 74 Pawłowice), Przemysław Stebel, Kamil Sikora i Mirosław Kuczera (Concordia Knurów), Mariusz Reguła (Krupiński Suszec), Szymon Zientek (Szczerbice).

Ubyli: Jarosław Pawelec (Przyszłość Rogów), Maciej Sachs (Polonia Marklowice), Przemysław Kośmider (Unia Książenice).

LKS Zameczek Czernica

Przybyli: Grzegorz Szymoniak (Unia Kosztowy), Szymon Kaizik (Górnik Wesoła), Ramon Durczok (Odra Centrum Wodzisław Śląski – z drużyny juniorów), Bartosz Rejbicz (MOSiR Jastrzębie).

Ubyli: Patryk Dudziński (Unia Turza Śląska), Radosław Kalisz (Iskra Pszczyna), Radosław Żbikowski (Forteca Świerklany), Artur Łaciok (Pierwszy Chwałowice), Radosław Szpiech (obowiązki zawodowe).

KS Naprzód Rydułtowy

Przybyli: Sebastian Margeciok (Nędza), Jakub Przybyła (wolny zawodnik).

Ubyli: Rafał Kotala (kontuzja), Aleksander Szweda (nie wznowił treningów).

LKS Unia Książenice

Przybyli: Przemysław Kośmider (Dąb Gaszowice), Andrzej Hanak (wznowił treningi).

Ubyli: Artur Kręcisz (Buk Rudy), Paweł Seretiuk (wyjazd za granicę), Michał Sarek, Kacper Sosnowski, Rafał Krypczyk i Tomasz Bednorz (nie wznowili treningów).

KS ROW 1964 Rybnik II

Przybyli: Dariusz Widawski (trener).

Ubyli: Mateusz Kurc (trener).

Kadrę stanowią piłkarze drużyn młodzieżowych oraz pierwszego zespołu, dlatego nie ma transferów.

KS Rymer Rybnik

Przybyli: Kamil Tomiuk (APN Odra Wodzisław Śląski), Adrian Kotula (Zuch Orzepowice), Patryk Romanowski (Górnik Pszów), Rafał Herda (Bieńkowice).

Ubyli: Łukasz Herok (Płomień Połomia).

LKS 1908 Nędza

Przybyli: Artur Tecler (Naprzód 32 Syrynia), Szymon Trzeciakowski (Raszczyce), Mariusz Kalus (Górki Śląskie), Sebastian Gorzolnik (ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Robert Kurzeja (wznowił treningi).

Ubyli: Adam Baron (Tworków), Sebastian Margeciok (Naprzód Rydułtowy), Dawid Prekaniak (Stal Kuźnia Raciborska), Nathan Przybyła i Tomasz Piwowarczyk (Zgoda Zawada Książęca), Patryk Kornas (kontuzja).

LKS Buk Rudy

Przybyli: Artur Kręcisz (Unia Książenice).

Ubyli: Łukasz Wenglorz (Jedność Jejkowice), Przemysław Humski (nie wznowił treningów).