środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Piotr Kuczera zasadził drzewo. Pierwsze z tysiąca, które mają pojawić się w Rybniku [ZDJĘCIA, FILM]

20.03.2017 15:19 | 2 komentarze | pm

W poniedziałek, 20 marca o na terenach zielonych rybnickiego kampusu prezydent Rybnika Piotr Kuczera zasadził pierwsze z tysiąca nowych drzew dla Rybnika. 

Piotr Kuczera zasadził drzewo. Pierwsze z tysiąca, które mają pojawić się w Rybniku [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Graby, wiązy, jesiony, platany, klony – między innymi takie drzewa zasadzone zostaną na terenie Rybnika w 2017 roku.

Tysiąc nowych drzew
W sumie w mieście pojawi się ponad tysiąc nowych drzew – co ważne nie tylko na tzw. terenach zielonych, ale też w przestrzeniach uznawanych dotąd za niedostępne dla zieleni. – Rozpoczynamy nową erę w dziejach Rybnika w zakresie dbałości o zieleń. Wzorując się na takich miastach jak Łódź, Wrocław czy Poznań, będziemy sadzić drzewa w terenach środowiska miejskiego – także tam, gdzie istnieje gęste uzbrojenia podziemne. Chodzi o takie działania, które pozwolą pogodzić współistnienie drzew i niezbędnej infrastruktury w mieście. Dzięki temu drzewa pojawią się na terenach, które dzisiaj przypominają „betonową pustynię”, nadając miastu zupełnie nowego charakteru – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Rozpoczynamy nową erę w dziejach Rybnika w zakresie dbałości o zieleń.


Drzewa zasadzone zostaną m.in. na rybnickim deptaku, u zbiegu ul. Św. Jana i ul. Sobieskiego, dzięki czemu zieleń pojawi się w miejscu dotychczas pozbawionym jej całkowicie. Nasadzenia zacieniające zrealizowane zostaną też na Placu Jana Pawła II oraz w okolicach zieleńca Polskiej Organizacji Wojskowej. – Nowa metoda sadzenia drzew zaprezentowana została gestorom różnego rodzaju sieci w mieście. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem, a efektem spotkania jest wyrażenie woli współpracy pomiędzy miastem i zarządcami danego rodzaju infrastruktury. Wszystko po to, by drzewa przyuliczne mogły się dobrze rozwijać, a sieci gazowe, ciepłownicze czy inne, dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym nie będą stały już na przeszkodzie – wskazuje Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku.

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika