Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Pacjenci z Krzyżanowic szturmują szpital. Pół tysiąca chorych na Gamowskiej [Aktualizacja]

19.03.2017 18:56 | 1 komentarz | ma.w

Nocna i świąteczna pomoc lekarska cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców gminy Krzyżanowice. - Są przypadki, że pacjenci czekają już od godz. 16.00 choć przyjmujemy dopiero od godz. 18.00 - mówi Elżbieta Wielgos-Karpińska, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych.

Pacjenci z Krzyżanowic szturmują szpital. Pół tysiąca chorych na Gamowskiej [Aktualizacja]
Dyrektor raciborskiego szpitala Ryszard Rudnik i wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ciągu miesiąca nocna i świąteczna opieka lekarska obsługuje na Gamowskiej około 1500 pacjentów. Jedna trzecia z nich to mieszkańcy gminy Krzyżanowice. Około 1000 chorych jest z Raciborza. Skąd takie proporcje? - Sytuacja w Krzyżanowicach wygląda bardzo źle. Bardzo dużo chorych dzieci trafia do nas z tamtego rejonu. Brakuje tam pediatry. Doktor Jagła-Trybek złożyła wypowiedzenie, bo przejdzie na Ocicką. Propozycję pracy tam dostała pediatra Magdalena Tomiczek, ale wiem, że jej nie przyjęła. Musimy się zatem spodziewać, że chorych będzie stamtąd do nas przychodzić nadal wielu - tłumaczy E. Wielgos-Karpińska.

Jej szef dyrektor Ryszard Rudnik zamierza porozmawiać o tym z krzyżanowickim wójtem Grzegorzem Utrackim. - Pan wójt jest przychylnie nastawiony do szpitala, m.in. pod koniec roku pomógł finansowo w zakupie ambulansu i wynajmuje nam pomieszczenia za symboliczną kwotę. Będę rozmawiać, może jeszcze coś nam zasponsoruje - wyraził nadzieję R. Rudnik.

Wicedyrektor Karpińska zauważa ponadto, że sporo osób udających się po poradę nocnej i świątecznej pomocy jest nieubezpieczonych. Ponoszą wówczas koszty usług medycznych. - Chodzi przede wszystkim o pracujących w Austrii - wyjaśnia.

Od redakcji: Wcześniej, bazując na wypowiedzi wicedyrektora szpitala napisaliśmy, że jednego z lekarzy w Krzyżanowicach "nie zaakceptował NFZ" co nie było zgodne z rzeczywistością. Zainteresowanych przepraszamy.

Ludzie:

Elżbieta Wielgos - Karpińska

Elżbieta Wielgos - Karpińska

Chirurg, wicedyrektor medyczna szpitala w Raciborzu

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu