środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Szpital w Raciborzu. Firma Tomma bliska przejęcia radiologii

03.11.2016 19:00 | 1 komentarz | ma.w

W konkursie ofert na świadczenie diagnotyski obrazowej (RTG, USG i TK) dla Gamowskiej złożono jedną ofertę. Firma Tomma z Niepruszewa (pod Poznaniem) może kupić aparaturę i sprzęt medyczny raciborskiej lecznicy oraz przejąć pracowników Zakładu Diagnostyki i Terapii. Usługi miałaby świadczyć przez 5 lat. Decyzja czy tak się stanie jest w rękach dyrektora Ryszarda Rudnika.

Szpital w Raciborzu. Firma Tomma bliska przejęcia radiologii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spólka Tomma Diagnostyka Obrazowa (m.in. w Kluczborku, Namysłowie i Wrocławiu) ma 20 placówek w całym kraju, istnieje od 1991 roku i chwali się ponad 140 tys. wykonanych badań. Oferuje głównie badania rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej. Jedynym akcjonariuszem spółki jest fundusz inwestycyjny Tar Heel Capital.

Czy szpital zawrze umowę z Tommą okaże się na dniach. Szef raciborskiej lecznicy przyznaje, że trzeba działać szybko. Firma miałaby świadczyć usługi od stycznia. - Szczegółowe informacje podam na konferencji prasowej w przyszłym tygodniu - mówi nam dyrektor szpitala rejonowego. Wcześniej spotka się z Radą Społeczną lecznicy.

Był to już drugi konkurs na te świadczenia dla raciborskiego szpitala. W pierwszym nie było chętnych. Dyrekcja musiała zrezygnować z wyposażenia lecznicy w rezonans magnetczny i wydłużyła czas oczekiwania na zdjęcia. Skrócono czas trwania umowy - z 10 na 5 lat.

Powiat dał dyrektorowi Rudnikowi zielone światło dla "sprywatyzowania" funkcji Zakładu Diagnostyki i Terapii bo wymaga on szeregu inwestycji, na które samorządu aktualnie nie stać. Plany Ryszarda Rudnika i starosty Ryszarda Winiarskiego napotkały opór załogi ZDiT, która proponowała inne rozwiązania, ale rada powiatu ich nie przyjęła.

Ludzie:

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu