Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Jest nowa szefowa szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach

15.09.2016 12:30 | 13 komentarzy | tora

Dorota Kowalska wygrała konkurs na dyrektora PP ZOZ w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. 15 września Zarząd Powiatu Wodzisławskiego oficjalnie powołał ją na dyrektorskie stanowisko.

Jest nowa szefowa szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach
Ireneusz Serwotka życzy powodzenia Dorocie Kowalskiej w kierowaniu powiatowymi szpitalami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs na dyrektora PP ZOZ odbył się 31 sierpnia. Dokumenty złożyło dziewięcioro kandydatów, ale w samym konkursie udział wzięło osiem osób. W jego rezultacie komisja wybrała na stanowisko dyrektora PP ZOZ Dorotę Kowalską. Po upływie dwóch tygodni, kiedy nikt nie podważył werdyktu komisji, zarząd powiatu zawarł z Dorotą Kowalską umowę o pracę. Inną opcją zatrudnienia przewidzianą dla kandydata wyłonionego w konkursie było zawarcie z nim umowy cywilnoprawnej.

Dorota Kowalska zdążyła się już zapoznać z sytuacją w rydułtowskim i wodzisławskim szpitalu. Od 7 kwietnia pełniła obowiązki dyrektora PP ZOZ, po tym, jak rozwiązano umowę z Bożeną Capek. Nowy dyrektor PP ZOZ ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu publicznymi i niepublicznymi jednostkami ochrony zdrowia. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia, a także w zakresie zarządzania nieruchomościami.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski