środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Medalista olimpijski będzie szkolił judoków Polonii

15.09.2016 09:05 | 0 komentarzy | pm

Zmiany w sztabie szkoleniowym rybnickiego klubu.

Medalista olimpijski będzie szkolił judoków Polonii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W siedzibie klubu sportowego Polonia Rybnik odbyła się konferencja, na której zaprezentowani zostali szkoleniowcy, którzy po rezygnacji Artura Kejzy, będą odpowiedzialni za szkolenie i wyniki judoków Polonii. Trenerem prowadzącym pierwsza grupę będzie Ariel Kuśka.

– Ariel jest trenerem w naszym klubie od kilku lat. Jako zawodnik, dwukrotnie zdobył tytuł wicemistrza Polski seniorów. Jest wychowankiem trenera Kejzy. Jestem przekonany, że warsztatowo jest przygotowany do tej funkcji – powiedział Juliusz Kowalczyk, prezes Polonii. Sam trener Kuśka jest pewny, że pomimo odejścia z klubu kilka zawodników, sukcesów nie zabraknie. – W klubie mamy wielu młodych zawodników, którzy będą się rozwijać. Kilku z nich zdobywało już medale na imprezach mistrzowskich w swoich kategoriach wiekowych. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z trenerem Tałajem i wykorzystując nasze własne doświadczenia, będziemy odnosić sukcesy. Trzeba również pamiętać, że w klubie są nadal Jula Kowalczyk i Agata Perenc, a wiec nasze czołowe zawodniczki. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy na treningach bardzo mocno pracują. To jest bardzo pozytywne – stwierdził Kuśka.

Młodego rybnickiego trenera będzie wspierał Marian Tałaj. Medalista olimpijski z Montrealu będzie obecny w Rybniku – przez dwa tygodnie w każdym miesiącu. – Nie ma potrzeby, żeby trener Tałaj był tutaj na stałe. Podpisaliśmy z nim umowę na rok. Mam jednak nadzieję, że zostanie ona przedłużona. Gdy Marian Tałaj prowadził olimpijską kadrę Polski, wyniki były dużo lepsze niż chociażby na ostatnich igrzyskach. Bardzo wierzymy, że jego doświadczenie i wiedza przyczynia się do rozwoju naszych zawodników – powiedział Juliusz Kowalczyk.

Marian Tałaj dziękował za okazane mu zaufanie, stwierdził również, że gdyby nie miał pewności co do potencjału rybnickich zawodników, nie podjąłby się tej pracy. – Z prezesem Kowalczykiem rozmawiałem o współpracy już jakiś rok temu. Tak naprawdę o odejściu Artura Kejzy dowiedziałem się jadąc do Rybnika. Chcę jednak podkreślić, że żadne sprawy personalne mnie nie interesują. Interesuje mnie tylko dobro judo. Gdybym nie widział w Rybniku szansy na sukcesy, gdybym nie był przekonany, że można coś zrobić, to nie zawracałbym sobie tym głowy. I mówię tu o wysokich wynikach na igrzyskach olimpijskich. Patrząc na Julkę Kowalczyk czy Agatę Perenc, jestem przekonany, że mogą one w Tokio zaistnieć. Jestem człowiekiem prawie spełnionym. Brakuje mi jedynie, jako trener, medalu olimpijskiego. Zrobię wszystko, aby do tego medalu dotrzeć – powiedziała Tałaj.

W klubie, jako trenerzy, pracują również: Rafał Kowalczyk, Ewelina Rogalka i Paweł Smołka. Prezes Kowalczyk zapowiedział, że niedługo ten skład zostanie rozszerzony.

Prezes Polonii przedstawił także plany startowe judoków Polonii do końca roku. Już w najbliższy piątek, w mistrzostwach Europy juniorów wystąpi Julka Kowalczyk. – Nasza zawodniczka broni w tej imprezie brązowego medalu. Jest rozstawiona z nr 4, co powoduje, że w pierwszych rundach nie trafi na faworytki. Ten start będzie jednak dla Julki trudny, ponieważ miała przerwę w treningach spowodowaną egzaminem maturalnym. Mimo to, liczymy że sobie w Maladze poradzi – stwierdził Kowalczyk.

Poniżej prezentujemy inne imprezy, w których udział wezmą zawodnicy Polonii.

Tegoroczne starty judoków Polonii Rybnik

1. Randri w obsadzie międzynarodowej (Bytom, 17.09)

2. Turniej dzieci (Bytom, 18.09)

3. Warsaw judo open (Warszawa, 24-25.09)

4. Mistrzostwa Polski młodzików (Opole, 8.10)

5. Turniej judo dzieci i młodzieży (Sosnowiec, 16.10)

6. Mistrzostwa Polski seniorów (Katowice, 22-23.10)

7. Memoriał Józefa Wiśniewskiego (Bytom, 5.11)

8. Silesia Cup (Rybnik, 19-20.11)

9. Drużynowy puchar Polski (Bytom, 26.11)