Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Dragados zamknął ścieżkę rowerową. Od strony Rafako nie pojedziesz

11.07.2016 10:16 | 12 komentarzy | ma.w

Zapowiedzi stały się faktem. Hiszpańska firma rozpoczyna prace na zaporze przy Rafako. Ścieżka rowerowa w tej części ma być zlikwidowana. Dopiero po zakończeniu inwestycji może powstać nowy układ ścieżek rowerowych po wałach Zbiornika Racibórz.

Dragados zamknął ścieżkę rowerową. Od strony Rafako nie pojedziesz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już parę miesięcy temu niepokoili się o to młodzi radni w raciborskim samorządzie - Zuzanna Tomaszewska i zapalony rowerzysta Leszek Szczasny. Pytali o plany budowy Zbiornika Racibórz związane z rejonem zapory rafakowskiej. Prosili o zainteresowanie się tematem prezydenta Raciborza Mirosława Lenka. Ten mówił wówczas, że dojdzie do zablokowania wjazdu na miejską ścieżkę rowerową po wałach nad kanałem Ulgi. Plany budowy Zbiornika zakładają wykorzystanie tego terenu pod suchy polder.

W ostatnich dniach Dragados, tuż przed wzjadem na ścieżkę, usypał zaporę. Z rozmów jakie włodarz Raciborza prowadził wcześniej z inwestorem - RZGW Gliwice - wynika, że dopiero gdy powstanie Zbiornik Racibórz, to po jego wałach można będzie jeździć rowerem po ścieżkach, które mogłyby tam powstać. Aktualnie na miejską ścieżkę, wjazd jest możliwy od strony Płoni.Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty