Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Radny Konieczny o wykonaniu budżetu 2015 w powiecie: czuję niedosyt, widzę chaos

23.06.2016 17:21 | 0 komentarzy | ma.w

Na czerwcowej sesji w starostwie głosowano dziś nad absolutorium dla starosty Winiarskiego. Jego pracę nad realizacją budżetu powiatu ocenił Dominik Konieczny, radny klubu PiS.

Radny Konieczny o wykonaniu budżetu 2015 w powiecie: czuję niedosyt, widzę chaos
Starosta Ryszard Winiarski, radny Dominik Konieczny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wpierw na sesji wystąpił Ryszard Winiarski. Omówił najważniejsze zadania inwestycyjne realizowane przez powiat: remontach dróg, chodników i szkół. Podsumował to, co zostało już zrealizowane oraz informował o dalszych zamierzeniach.

Dominik Konieczny stwierdził, że czuje niedosyt. - Pewien chaos wkradł się w przemówieniu starosty - ocenił. Ten mówił zarówno o bieżących sprawach jak i przyszłych, a zdaniem radnego należało skupiać się na tym co zostało zrobione w 2015 r. Zabrakło mi głębszej refeksji. - Wymienił pan cyferki, ale tylko podziękowania dla pani skarbnik są zasadne. A co było pańskim sukcesem w 2015 roku? Czym pan by się pochwalił? - dopytywał Winiarskiego.

Mowa włodarza to według Koniecznego "mieszanie tematów, kwot, spraw, dużych zadań z małymi jak droga w Miedoni i ogrodzenie przy Mechaniku". - Nie tędy droga - uznał opozycjonista.

Przy okazji przekazał staroście "kilka gorzkich uwag" o wykonaniu drogi z Raciborza do Brzeźnicy. - Zrobiono. Jest przejezdność, ale były 22 poprawki. O jedną poprawkę wnioskowałem, o najpoważniejszą. O zakręt w Lipinie. Został źle zrobiony. Są problemy. A jakie były przyczyny? Słaby projekt, słaby nadzór. Mroźny styczeń 2015, wylewano asfalt. Później go zrywano. To zadanie należało rozszerzyć ale projekt był niedopracowany i musieliśmy płacić za te rzeczy z własnych środków - skwitował D. Konieczny.

Starosta Winiarski uzyskał absolutorium głosami koalicji Razem dla Ziemi Raciborskiej/PO (13 obecnych radnych) i Jana Deńcy. Klub PiS w liczbie 7 głosów wstrzymał się od głosowania.

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Jan Deńca

Jan Deńca

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski