Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Halo Rybnik już działa

17.06.2016 17:38 | 0 komentarzy | pm

W piątek, 17 czerwca otwarto nową siedzibę punktu informacji miejskiej czyli „Halo Rybnik!”.

Halo Rybnik już działa
Fot. UM Rybnik / pm
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W pomieszczeniach, przy ul. Sobieskiego 20, które większości rybniczan kojarzą się z mieszczącą się tam przez lata „Cepelią”, będzie odtąd można „zasięgnąć języka”, o tym co ciekawego dzieje się w mieście, kupić pamiątkowy rybnicki gadżet, napić się kawy, a także spotkać wielu ciekawych ludzi – tłumaczy Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika.

Przyjazne, nowoczesne wnętrza oraz profesjonalna informacja służyć mają nie tylko integracji mieszkańców, ale i promować – wśród odwiedzających miasto gości czy turystów– to, co w Rybniku najpiękniejsze. „Halo Rybnik!” zastąpi funkcjonujący do tej pory na Placu Wolności Punkt Informacji Turystycznej.

Lokal znajduje się w zasobach Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który koordynował przeprowadzany tam generalny remont. Warto dodać, że realizacji przedsięwzięcia od początku kibicują znani i związani z Rybnikiem artyści: Adam Drewniok z zespołu Carrantuohill, członkowie Kabaretu Młodych Panów czy raper i producent muzyczny GrubSon. Docelowo to właśnie w siedzibie „Halo Rybnik!” planowane są spotkania autorskie z lokalnymi artystami – muzykami czy pisarzami, konsultacje z władzami miasta czy różnego rodzaju eventy.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00, w soboty i niedziele od 11.00 do 20.00. Przy okazji specjalnych wydarzeń godziny zostaną wydłużone.