Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Radny Wacławczyk przyjął ofertę starosty Winiarskiego. Impuls chwili czy koalicyjne ustalenia?

02.03.2016 10:21 | 0 komentarzy | ma.w

Na posesyjnej konferencji prasowej starosta raciborski Ryszard Winiarski przyznał, że wybór Dawida Wacławczyka na przewodniczącego komisji rewizyjnej ustalono już przed sesją. Znacząco wzrosną miesięczne pobory radnego - z 1013 zł na 1801 zł.

Radny Wacławczyk przyjął ofertę starosty Winiarskiego. Impuls chwili czy koalicyjne ustalenia?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To nie był impuls chwili - odparł na pytanie dziennikarza R. Winiarski. Dodał, że nie wie czy Dawid Wacławczyk jest już w PiS-ie czy jeszcze w NaM-ie. - Nie wypowiedział się dokładnie gdzie przynależy. Nie rozmawialiśmy z tymi ugrupowaniami tylko z samym panem Wacławczykiem. Powiedział, że propozycję przewodniczenia komisji rewizyjnej przyjmuje chętnie - oznajmił R. Winiarski. Zaznaczył, że radnego przekonała współpraca między klubami Razem dla Ziemi Raciborskiej, PO oraz PiS.

Dla Winiarskiego argumentem była też dotychczasowa funkcja Dawida Wacławczyka w komisji rewizyjnej gdzie był on wiceprzewodniczącym. - Chcemy dobrej współpracy między wszystkimi radnymi. Oczekujemy tego samego od drugiej strony - stwierdził R. Winiarski.

Czy koalicja rządząca powiatem spodziewa się teraz intensywniejszych działań kontrolnych po komisji rewizyjnej z nowym szefem? - Nie widzę żadnych możliwości żeby kontrole były teraz ostrzejsze. Dostajemy skargi różne, jest plan kontroli. Nad tym będzie pracować komisja. Trzeba się wywiązywać z pracy terminowo. Liczymy na merytoryczną pracę komisji - podkreślił R. Winiarski.

Dawid Wacławczyk zastąpił w funkcji szefa komisji rewizyjnej Ewę Widerę. Ta zrezygnowała - co powiedział starosta Winiarski - z powodów zdrowotnych. Nie przeszła do innej komisji.

D. Wacławczyk jest jedynym przewodniczącym komisji branżowej w radzie powiatu spoza koalicji Razem/PO. O powołanie radnego reprezentującego opozycję na szefa komisji kontrolującej samorząd postulował od początku obecnej kadencji.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski