środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Radnemu Szczasnemu zabrakło 3D na sesji

24.02.2016 19:23 | 2 komentarze | ma.w

Prezentację postępu prac na budowie Zbiornika Racibórz, którą przedstawił radnym miejskim Adam Hajduk z RZGW, Leszek Szczasny przyrównał do rozwiązań stosowanych w latach 80. Poparł go prezydent Mirosław Lenk.

Radnemu Szczasnemu zabrakło 3D na sesji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szczasny dopytywał na sesji o przyszłość śluzy rafakowskiej, która wskutek budowy polderu ma być rozebrana. - Mam taki krótki apel. Likwidacja śluzy to utrudnienie dla mieszkańców korzystających ze ścieżek rowerowych. Warto znaleźć jakiś złoty środek, by można było z niej jak najdłużej korzystać - mówił rajca.

Adam Hajduk odpowiedzialny za budowę Zbiornika w RZGW podtrzymał, że docelowo wykonawca (firma Dragados z Hiszpanii) rozbierze śluzę. Ten teren już przekazano wykonawcy, a ten w marcu lub kwietniu go oficjalnie przejmie. Już obowiązuje tam zakaz ruchu, bo dotyczy terenu budowy.

Szczasny zaapelował też o "poważną multimedialną prezentację" dotyczącą inwestycji i jej ostatecznego wyglądu. - To co jest aktualnie pokazywane to są lata 80-te. Powinna być wizualizacja w 3D. Potrzeba nam takiego nowoczesnego narzędzia - zaznaczył L. Szczasny. Jego zdaniem Interaktywna makieta sprawiłaby, że raciborzanie zyskaliby prawo wglądu do tego co ich czeka. Szczasny zaproponował utworzenie wspólnej izby o budowie Zbiornika Racibórz we współpracy RZGW Gliwice i raciborskich wodociągów.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.