Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Ścieżka rowerowa do Łężczoka w fazie projektowej

17.02.2016 17:00 | 0 komentarzy | żet

Droga dla rowerzystów zostanie poprowadzona wzdłuż ulicy Rudzkiej i Gliwickiej do rezerwatu przyrody, poza pasem Drogi Wojewódzkiej 919 - to najważniejsze informacje dotyczące projektowanej ścieżki rowerowej.

Ścieżka rowerowa do Łężczoka w fazie projektowej
Wizja lokalna dotycząca przebiegu ścieżki miała miejsce w styczni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Długość szerokiej na 3 metry drogi wyniesie ponad 1,5 kilometra. Nawierzchnia będzie wykonana z czerwonego asfaltobetonu (takiego materiału użyto m.in. przy budowie nowej ścieżki rowerowej nad Odrą).

Aktualnie trwają prace nad projektem oraz są prowadzone działania związane z wykupem i podziałem działek. Dzięki budowie tej ścieżki mieszkańcy oraz turyści będą mieli możliwość dostać się w do jednego z najbardziej urokliwych miejsc w Raciborzu także na rowerze.

Opracowaniem dokumentacji projektowej ścieżki rowerowej zajmuje się PB Studio Projekt i Budowa z Żor, które zwyciężyło w ogłoszonym przez miasto przetargu. Koszt opracowania dokumentacji to 22,7 tys. zł. Jest to pierwszy etapem inwestycji. Po jego zakończeniu władze ogłoszą przetarg budowlany.

Budowa ścieżki rowerowej do Łężczoka była postulatem ubiegłorocznej Rowerowej Masy Krytycznej, w której wzięło udział ponad pół tysiąca rowerzystów (540 rowerzystów na trasie Rowerowej Masie Krytycznej - zobacz zdjęcia).

źródło: UM Racibórz, oprac. żet