środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Dokumentacja ścieżki rowerowej do Łężczoka za 22,7 tys. złotych

23.11.2015 15:21 | 0 komentarzy | żet

Budowy ścieżki rowerowej do Łężczoka domagało się 540 rowerzystów, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej Rowerowej Masie Krytycznej.

Dokumentacja ścieżki rowerowej do Łężczoka za 22,7 tys. złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PB Studio Projekt i Budowa z Żor zwyciężyło w ogłoszonym przez władze Raciborza przetargu na "Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Rudzkiej i ul. Gliwickiej łączącej ścieżkę po wałach przeciwpowodziowych z rezerwatem Łężczok". W postępowaniu zgłoszono aż dwanaście ofert - najkorzystniejszą, wartą 22,7 tys. zł złożyła firma z Żor.

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej jest pierwszym etapem inwestycji. Po jej przygotowaniu władze ogłoszą przetarg na budowę ścieżki rowerowej, która umożliwi mieszkańcom Raciborza bezpieczny dojazd na rowerze do Łężczoka. Droga rowerowa będzie miala niemalże 2 km długości i 3 m szerokości.

Przypomnijmy, że zakończone właśnie postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji było drugim z kolei - poprzednie zostało unieważnione, gdyż wartość zgłoszonych ofert przekraczała środki, jakie władze miasta zaplanowały w budżecie na ten cel (wartość najtańszej zgłoszonej w pierwszym postępowaniu oferty wyniosła nieco ponad 55 tys. zł)

Budowa ścieżki rowerowej do Łężczoka była postulatem ubiegłorocznej Rowerowej Masy Krytycznej, w której wzięło udział ponad pół tysiąca rowerzystów (540 rowerzystów na trasie Rowerowej Masie Krytycznej - zobacz zdjęcia).