Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

W szpitalu chwalą Lenka ale boją się zmian

20.11.2014 00:16 | 1 komentarz | ma.w

Dyrektor lecznicy Ryszard Rudnik przyznaje, że 8 lat kadencji Mirosława Lenka to czas, w którym miasto dbało o szpital finansowo. Obawia się zmiany polityki władz miasta.

W szpitalu chwalą Lenka ale boją się zmian
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rudnik przyznał na ostatniej konferencji prasowej, że bacznie obserwuje wyniki wyborów i ma nadzieję, że ewentualna zmiana na stanowisku prezydenta miasta nie wpłynie źle na relacje samorządu ze szpitalem. W kampanii kontrkandydatów Lenka nikt nie poruszał kwestii przyszłości szpitala, a ten potrzebuje pomocy finansowej miasta.

Za kadencji obecnego prezydenta regularnie umarzano lecznicy podatek od nieruchomości, to kwota kilkuset tysięcy złotych rocznie. - Mirosław Lenk traktował moje prośby o ulgi w podatku ze zrozumieniem. Zawsze mogłem liczyć na zrozumienie w przypadku naszych potrzeb w zakresie nowego sprzętu. To były dobre lata jeśli chodzi o współpracę - podkreślał Rudnik i przypomniał, że ostatnio za środki z magistratu udało się zakupić nowoczesne USG.

Dyrektor wierzy, że bez względu na wynik wyborczy współpraca miasta ze szpitalem będzie kontynuowana na obecnych zasadach. - Inaczej nasz budżet będzie kolejny raz narażony na uszczuplenie ze względu na dodatkowe koszty funkcjonowania - twierdzi szef placówki.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu