Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Jiří Barcal oficjalnie piłkarzem Unii Racibórz

30.07.2014 19:15 | 5 komentarzy | kozz

Czwartoligowiec z Raciborza poszukał wzmocnień osłabionej po minionym sezonie kadry u naszych południowych sąsiadów.

Jiří Barcal oficjalnie piłkarzem Unii Racibórz
Jiří Barcal (pierwszy z lewej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po sezonie Unię Racibórz opuścili Marcin Pawlisz, Mirosław Pniewski, Jacek Selera, Tomasz Adamczyk, którzy poszli do Naprzodu Borucin. Z kolei Dawid Zychma poszedł do Przyszłości Rogów, Roman Kowalczyk prawdopodobnie do Raszczyc, a Adrian Kamczyk najprawdopodobniej do Silesii Lubomia.

Przed kilkoma dniami do drużyny dołączyło mocne ogniwo w ofensywie - Łukasz Bawoł, który znany w regionie jest z gry w m.in. w Pietrowicach Wielkich, Głubczycach i Studziennej. Kolejnym mocnym transferem potwierdził się testowany ostatnio w sparingu z Odrą Wodzisław czeski piłkarz Jiří Barcal, który ma za sobą przeszłość w trzecioligowych klubach czeskich. Ten 31-letni zawodnik odpowiadający za defensywę grał m.in. w słowackim AS Trencin, czeskim SK Sulko Zábřeh i FC Hlucin. - Nie wiem czy zdążymy potwierdzić Barcala do pierwszego meczu ligowego, bo zdajemy sobie sprawę, że na certyfikat trzeba poczekać do 30 dni. Załatwiamy sprawę w miarę możliwości szybko. Barcal wiąże się z Unią na pół roku z opcją przedłużenia - powiedział Bartłomiej Kozina, z zarządu KS Unia.

Poza tymi wzmocnieniami kadra zostaje uzupełniona o powracającego z wypożyczenia Mateusza Grzesika (Stal Kuźnia Raciborska). Po stronie zysków jest także Robert Dominik (GLKS Kietrz) jako transfer definitywny. Dołączył także bramkarz Przemysław Cieśla (Granica Ruptawa), a w trakcie załatwiania jest Michał Kozak (Start Pietrowice Wielkie). Kadrę zasilił także powracający po ciężkiej kontuzji Patryk Podstawka, z kolei z Pniówka Pawłowice do Unii przyjdzie również długo kontuzjowany Paweł Woniakowski (będzie mógł grać za kilka tygodni).

Od tego sezonu Unię prowadzi trener Jan Woś, który zastąpił na stanowisku szkoleniowca Ryszarda Remienia.